نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/25      11:29:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:495


نسخه چاپی
آسیب های مواد مخدر، ويرانگر هنجارهاي اجتماعي می شود
گروه استان ها - کردستان - استاندار با تقدیر از تلاش ها وعملکرد مطلوب پلیس در حوزه مقابله با مواد مخدر گفت : آسیب های ناشی از مواد مخدر ويرانگر امنيت، آسايش و هنجارهاي اجتماعي جامعه می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، " بهمن مرادنیا " در دیدار با فرمانده انتظامی استان ودیگر مسئولان استانی، ضمن قدردانی از فعالیت های قاطعانه پلیس در حوزه مقابله با عوامل تهیه وتوزیع مواد مخدر، با تاکید بر برنامه ریزی در زمینه پیشگیری از اعتیاد اظهار داشت : آگاه سازی شهروندان و توانمندسازی آنان موجب کاهش آمار اعتیاد به مواد مخدر خواهد شد.

وی با بیان اینکه اقدامات سلبی در مبارزه با موادمخدر به تنهایی نتیجه بخش نخواهد بود، افزود: باید با اقدامات فرهنگي و پيشگيرانه و عزمی راسخ با همکاری خانواده ها و همه اقشار مختلف جامعه به مقابله با این پدیده شوم پرداخت.

مرادنیا با اشاره به شيوع پديده اعتياد در جامعه، گفت: اعتياد به عنوان يکي از چهار بحران جهاني تلقي شده که آسيب هاي ناشي از آن مي تواند ويرانگر امنيت، آسايش و هنجارهاي اجتماعي باشد.

وی با بیان این که بحث مقابله با مواد مخدر نیز نباید نادیده گرفته شود اظهار داشت: مقابله با مواد مخدر نباید منجربه کاهش توجه و تمرکز مسئولان نسبت به پیشگیری از این معضل شود.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گرایش به مواد مخدر را يکي از منکرات در جامعه دانست و افزود: بسیاری از جرایمي که در جامعه اتفاق مي افتد مستقيم يا غير مستقيم، ناشي از پديده اعتیاد است.

وی با تاکیدبر اینکه هيچ جامعه و يا کشوري بدون آسيب اجتماعي نبوده اما آنچه مهم است نحوه مديريت و مقابله با آن معضل است تصریح کرد: بحث اطلاع رسانی در راستای کاهش مسائل وآسیب های اجتماعی بسیار مهم بوده واز این رونقش صدا وسیما ودیگر رسانه های گروهی بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

استاندار کردستان پیشگیری اجتماعی در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی خصوصا اعتیاد به مواد مخدررا راهبردی موثروتاثیرگذار دانست وگفت: زمانی که به این نتیجه برسیم که همه اقشار جامعه در مقابل آسیب های اجتماعی احساس مسئولیت کنند می توانیم ادعا کنیم که اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر در جامعه محقق شده است .

ریشه کن کردن اعتیاد نیاز به کارجهادی دارد

سردار " علی آزادی " فرمانده انتظامی استان نیز در این جلسه با بیان اینکه مبارزه با عناصر تهیه وتوزیع مواد مخدر یکی ازمطالبات به حق مردم از پلیس است گفت : پلیس نیز در پاسخ به مطالبه مردم در این راستا از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد وبا تمام توان محیط را برای فعالیت مجرمانه عوامل تهیه وتوزیع مواد مخدر ناامن خواهد کرد.

وی با بیان اینکه کارکردن در حوزه مقابله با مواد مخدر واعتیاد ماموریت بزرگ وخطیری است اظهار داشت : اعتیاد بستر بسیاری از آسیب های اجتماعی است لذا فعالیت در این حوزه نیاز به همت وکار جهادی وهمدلی دارد.

این مقام ارشد انتظامی استان با بیان اینکه مقابله تنها راه ریشه کن کردن اعتیاد نیست تصریح کرد: پرواضح است که مبارزه با مواد مخدر یک عزم جدی وهمگانی می خواهد که در این راستا راهبرد اجتماعی شدن مبارزه با اعتیاد می تواند بهترین راهکار وگزینه مناسب برای حل این معضل بزرگ جامعه محسوب شود.

فرمانده انتظامی کردستان در بخش پایانی سخنان خود به اقدامات هدفمند پلیس کردستان در راستای مقابله با مواد مخدر از ابتدای سال جاری اشاره وخاطر نشان کرد: از ابتدای سال جاری با تلاش ماموران انتظامی کشف مواد مخدر در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 120درصد رشد داشته ضمن اینکه طی این مدت 755نفر از معتادان متجاهر جمع آوری و بخشی از آنان برای درمان به مراکز ترک اعتیاد معرفی شدند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون