نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/25      12:19:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:465


نسخه چاپی
تقویت فرهنگ پاسخ گویی لازمه ارتقاء اعتماد عمومی شهروندان نسبت به عملکرد پلیس است / صحت، دقت و سرعت، سه ویژگی اساسی اخبار پلیسی
گروه استان ها- مرکزی- جانشین فرمانده انتظامی استان، با تبیین نقش ارسال بهنگام، صحیح و هدفمند اخبار از مراکز 110 در انجام موفقیت آمیز مأموریت های پلیسی گفت: تقویت فرهنگ پاسخگویی لازمه ارتقاء اعتماد عمومی شهروندان نسبت به عملکرد پلیس است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "يوسف سپهوند" در کميسيون تخصصي ساماندهي پليس110 استان مركزي گفت: پاسخ گويي به نيازهاي پليسي شهروندان و افزايش بهره وري در ماموريت هاي مختلف پلیسی از مولفه هايي است كه از طریق فعاليت های مركز فوريت هاي پليس 110 صورت می گیرد.

وی با اشاره به شرایط راهبردي استان مرکزی، ادامه داد: با توجه به سطوح گسترده و فراگير امنيت در جامعه، تحقق نظم و امنيت با توجه به موقعيت حساس استان، مستلزم همکاري و فعاليت نهادهاي امنيتي، انتظامي، دستگاه‌های دولتي، خصوصي و كليه آحاد مردم می‌باشد.

سرهنگ سپهوند با تأكيد بر ضرورت روزآمد بودن پلیس و انجام اقدامات پیشگیرانه در برنامه‌ریزی‌هاي مختلف پليسي اظهار داشت: هر چه پلیس در انجام وظایف ذاتی خود کیفی‌تر کار کند، بی‌تردید ارزش کارش بیشتر نمایان شده و به تدریج به سوی یک پلیس تخصصی و کیفی گام بر خواهد داشت.

این مقام انتظامی در استان با اشاره به اينكه پليس همواره حفظ ارزش ها، نظم و امنيت را وظيفه ذاتی خود مي داند، بیان کرد: آشنايي اقشار مختلف جامعه با ماموريت هاي مرکز فوريت هاي پليسي110 و نحوه رسيدگي و پيگيري اخبار فوريتي و غير فوريتي، افزايش ميزان تماس هاي عملياتي، راهنمايي و ارشاد هدفمند و نیز كاهش تماس هاي غير قابل رسيدگي با مرکز فوريت هاي پليسي 110 را به دنبال خواهد داشت.

وی با تشریح نحوه عملکرد سامانه رخدادها در مرکز فوریت های پلیسی 110 بیان داشت: تهیه فرمان، ابلاغ دستور، نظارت بر اجرا و اخذ نتیجه و بازخورد گیری از جمله اقدامات مهم مرکز فرماندهی و کنترل پلیس است و هر خبر که در سیستم درج می شود باید سه ویژگی اساسی، صحت، دقت و سرعت را دارا باشد.

وی سامانه تلفنی 110 را ابزاري پویا و هدفمند در خدمت رسانی فراگیر پلیس به مردم دانست و یادآور شد: با توجه به نوع ماموريت هايي كه به مركز فوريت هاي پليسي اعلام مي شود در مجموعه انتظامي استان با پيش بيني امكانات و تجهيزات لازم و از سوی دیگر انجام آموزش هاي مستمر سعي شده كه شهروندان استان از ارائه خدمات انتظامي 110 رضايت كامل را داشته باشند.

این مقام مسئول به انتخاب مسیر درست در انجام وظیفه و ماموریت ها اشاره و تاکید کرد: نکته ای که همواره تکرار می کنیم صحت آماری است، چرا که آمار، مبنای داوری، قضاوت، برنامه ریزی و اختصاص بودجه و اعتبار است .

وی در پایان کیفی سازی هرچه بیشتر سامانه های تلفنی 110 پليس در نقاط مختلف را بسترساز ارتقاء بهره وری و توسعه خدمت‌رسانی مطلوب به شهروندان در جامعه شهری دانست و افزود: پلیس هرگز بدون تحقیق، نیازسنجی و فناوری بهینه درعرصه تولید امنیت،نخواهد توانست در فرآيند انجام مأموريت هاي مختلف پليسي به گونه اي موفق عمل کند و همواره لازم است تا به منظور ارتقاء خدمات ‌دهی انتظامی فراگیر به مردم از شاخصه‌هاي مذكور به بهترين شكل ممكن استفاده كرد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون