نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/25      17:32:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:397


نسخه چاپی
دستگیری عاملان برداشت 10میلیاردی از حساب بانکی شهروندان در کردستان
گروه استان ها- کردستان- فرمانده انتظامی استان از دستگیری عاملان برداشت 10میلیاردی از حساب بانکی شهروندان خبرداد.
 

 سردار "علی آزادی" در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس  در تشریح جزئیات این خبر، گفت: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان مریوانی به ماموران پلیس فتا مبنی بر اینکه افرادی با ترفند های مختلف اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب بانکی آنان  کردند، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس فتا  قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در بررسی های صورت گرفته مشخص شد اعضاء این باند به صورت سازمان یافته از طریق ایجاد درگاه های جعلی بانکی در فضای مجازی مشخصات کارت های عابر بانک افراد را به دست آورده و پس از برداشت از حساب بانکی آنان، این مبالغ را به صورت حواله های ارزی به حساب های خارجی و عوامل خود در کشورهای دیگر انتقال می دادند.

وی افزود:  با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی، 2 نفر از سرشاخه های اصلی این باند در مریوان شناسایی و در یک عملیات مشترک با همکاری ماموران انتظامی شهرستان خدابنده دستگیر شدند.

سردار آزادی گفت: با توجه به گستردگی فعالیت اعضاء این باند در استان های کردستان، همدان، تبریز، تهران و زنجان مبلغی بالغ بر 10میلیارد ریال از حساب های بانکی شاکیان برداشت شده است.

فرمانده انتظامی کردستان در پایان به شهروندان توصیه کرد: در راستای پیشگیری از سرقت از حساب های بانکی، همواره در خریدهای اینترنتی نهایت دقت را داشته و از خرید از درگاه هایی که اطلاعی از اصالت آن ندارند خودداری کنند.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون