نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/26      8:55:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:203


نسخه چاپی
نامادری سنگدل
گروه استان ها– خوزستان - معصومه دختر بچه 9 ساله ای است که پس از تجدید فراش پدرش توسط نامادری مورد آزار جسمی واقع می شود.

معصومه دختر بچه 9 ساله ای است که پس از تجدید فراش پدرش توسط نامادری مورد آزار جسمی واقع می شود، نامادری از غفلت پدر سوء استفاده کرده و هر چه بیشتر بین پدر و دختر قرار می گیرد تا صمیمیت بین آنها کمتر شود و از آن سو، بین اطرافیان و در حضور آنها معصومه را می بوسد و در آغوش می گیرد ولی در تنهایی به آزار و اذیت وی می پردازد و تهدید می کند که اگر به پدرت بگویی حسابت را می رسم. در واقع نامادری قصد دارد دختر بچه را از میدان به در کند و جا را برای فرزند خودش باز کند.

در اتاق کارم نشسته بودم که معصومه 9 ساله، با چشمانی خیس و گلویی بغض گرفته وارد شد، با خوشرویی او را پذیرفتم و آرام کردم. وقتی به من اعتماد کرد سر صحبت را باز کرد و گفت: مادرم را در 5 سالگی از دست دادم و با پدرم تنها زندگی می کردیم تا اینکه 2 سال پیش پدرم به همراه زنی وارد خانه شد و به من گفت معصومه جان از این به بعد این خانم مادر توست و دیگر تنها نیستی.

پایان دوران خوشی با آمدن مادر جدید

خوشحال بودم از اینکه مثل دیگران مادر دار می شوم اما از فردای آن روز که پدرم سر کار رفت و در منزل نبود مادر جدیدم حسابی از من پذیرایی کرد. مرا از خواب بیدار کرد و گفت: دوران خوشی ات تمام شد و از این به بعد من همه کاره این خانه ام و تربیت تو به عهده من است.

روزگارم تیره و تار شد، اجازه درس خواندن نداشتم. در حضور دیگران به من محبت می کرد، ولی زمانی که تنها بودیم چهره واقعی خود را نشان می داد و مرا به باد کتک می گرفت و حتی یکبار با چاقو تهدیدم کرد که اگر به پدرت بگویی می کشمت من هم از ترس اصلا با پدرم روبه رو نمی شدم.

شب ها آنقدر گریه می کردم تا خوابم می برد

شب ها آنقدر گریه می کردم تا خوابم می برد تا اینکه امروز که خواب بودم نامادری ام بالای سرم آمد و مرا با لگد از خواب بیدار کرد و گفت چرا تا این وقت ظهر می خوابی، درستت می کنم و بعد قاشقی را داغ و روی بدنم گذاشت از شدت درد جیغ می کشیدم و گریه می کردم ولی او گوشش بدهکار نبود و می گفت این خانه قانون دارد،  وقتی او به سراغ کارهای خانه رفت و مشغول شد علی رغم سوختگی و درد هر طور شده خود را به کلانتری رساندم تا ازدست او خلاص شوم.

او را بغل کردم و کمی آرام شد. پس از انجام مراحل قضائی و تماس با قاضی، نامادری دستگیر و روانه زندان شد.

نظر کارشناس:

ازدواج بدون شناخت کافی، آسیب های زیادی را به دنبال خواهد داشت و باعث می شود نیازهای روانی و عاطفی افراد نادیده گرفته شود و در واقع یکی از ابعاد کارکردی خانواده مسئولیت پذیری والدین با توجه به نقش درون خانوادگی است و مسئولیت رشد و تعالی شخصیت فرزندان در درجه اول بر عهده والدین است و والدینی که از این امر مهم یعنی فراهم کردن محیطی آرام برای فرزندان غافل باشند باعث آسیب جدی در رشد همه جانبه آنها خواهند شد.

آزار عاطفی و جسمی نقش بسیار مهمی در بهداشت روانی و عملکرد روانشناختی فرد در بزرگسالی دارد و با کاهش عزت نفس ارتباط دارد. بی توجهی والدین نسبت به فرزندان نوعی از کودک آزاری و به معنای عدم ارضای نیازهای اساسی کودک از جمله محافظت و حمایت است و اهمال و غفلت والدین، تاخیر در مراقبت های بهداشتی، سرپرستی ناکافی و عدم مهرورزی را شامل می شود.

از این رو توصیه می شود والدین به مسئولیت خود در قبال تربیت فرزندان و عواقب رفتارشان در آینده آنها آگاهی داشته باشند.#

گردآورنده: کارمند سونیا علی پور- معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان خوزستان


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون