نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/26      13:49:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:653


نسخه چاپی
رسانه ملی در خط مقدم جبهه فرهنگی و جنگ نرم قرار دارد
گروه استان ها –قزوین –فرمانده انتظامی استان گفت: رسانه ملی در خط مقدم جبهه فرهنگی و جنگ نرم حضور دارد و در واقع وظیفه رسانه ملی کمتر از نیروهای مسلح نیست .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "مهدی حاجیان" در دیدار با مدیرکل صدا و سیمای مرکز قزوین ضمن تقدیر و تشکر از این مجموعه در همراهی با پلیس در تنویر افکار عمومی و مشارکت مردم در تامین امنیت اظهار داشت: وظیفه و کارکرد هر2 دستگاه خدمت به مردم است و پلیس و رسانه ملی در تامین مهمترین نیاز مردم که همان امنیت است نقش بی بدیلی دارند.

این مقام ارشد انتظامی بیان داشت: موضوع امنیت یک مقوله حرفه ای و پیچیده است که با اقدامات سلبی نمی توان آن را تامین کرد بلکه با فرهنگ سازی و ساختار سازی فرهنگی می توان این امنیت را در جامعه گسترش داد.

وی عنوان کرد: اصلاح ناهنجاری های اجتماعی که این هم خود یک ماموریت مشترک میان ناجا و رسانه ملی است با فرهنگ سازی و اصلاح رفتار های نادرست افراد در جامعه محقق می شود و ارتقاء آگاهی دستگاه ها از قدر السهم خود در تامین امنیت و مشارکت آنان می تواند امنیت را در تمامی ابعاد بهتر و بیشتر عینیت ببخشد.

فرمانده انتظامی استان قزوین خاطر نشان کرد: برای ایجاد امنیت پایدار و ارتقاء احساس امنیت شهروندان نیازمند ایجاد بستری امن و سالم است و این موضوع در سایه تعامل با رسانه و اطلاع رسانی عملکرد پلیس محقق می شود چرا که بسیاری از حوادث ، اتفاقات و جرایم در نتیجه عدم آگاهی و فرهنگ سازی اتفاق می افتد و هر چقدر عملکرد پلیس بیشتر نمود پیدا کند این احساس نا امنی کاهش می یابد.

وی افزود: استكبار جهاني و هم پيمانان غربي و عربي اش در جنگ نرم به دنبال كم ارزش جلوه دادن باورها،‌ اعتقادات و ارزش ها می باشند و اگر ما فرامین و منویات مقام معظم رهبری را همواره سر لوحه کار خودمان قرار دهیم تمام توطئه های شیطانی آنها را خنثی خواهیم کرد.

فرمانده انتظامی استان قزوین در پایان به اتاق اندیشه ورزی و اتاق فکر اشاره و تاکید کرد: پلیس و صدا و سیما می توانند با تشکیل اتاق اندیشه ورزی و استفاده از نظرات افراد صاحب نظر در راستای اهداف مشترک بهتر گام برداشته و بر آیند آن فراهم کردن بستر های امنیتی مطلوب در جهت توسعه جامعه در ابعاد مختلف است.

در این دیدار مدیر کل صدا وسیمای مرکز قزوین گفت: رسانه ملی بر خود وظیفه می داند که در خدمت نظام اسلامی باشد و تعامل و همکاری بیشتری میان نیروهای مسلح به ویژه نیروی انتظامی داشته باشد.

سعید انبار لویی ادامه داد: همراهی پلیس توسط رسانه ها به ویژه رسانه ملی در افزایش امنیت روانی ، آگاه سازی شهروندان نسبت به جرایم و مشارکت مردم در تامین امنیت بسیار موثر است.

وی با اشاره به ضرورت نگاه جدی به رفتارهای نامناسب ترافیکی شهری بیان داشت: می بایست پلیس و رسانه ملی و دستگاه های ذیربط با فرهنگ سازی رفتارهای درست ترافیکی به اصلاح رفتارهای غلط در جامعه اقدام تا شاهد نظم اجتماعی بهتری در جامعه باشیم.

انبارلویی یادآور شد: انتخابات امسال موضوع مهمی است که رسانه ملی وظیفه دارد در تبلیغ و مشارکت حداکثری مردم تلاش بکند که این موضوع اگر هوشمندانه اتفاق بیفتد می تواند برگه زرین و افتخار بزرگی برای نظام جمهوری اسلامی ایران رقم بخورد.

مدیر کل صدا و سیما مرکز قزوین در پایان از زحمات خالصانه و جهادی فرمانده انتظامی استان قزوین و تمام همکارانشان برای برقراری نظم و امنیت تشکر کرد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون