نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/28      15:23:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:479


نسخه چاپی
مبارزه هدفمند با قاچاق كالا، زمينه ساز تحقق اهداف راهبردي اقتصاد مقاومتي
گروه استان ها - کردستان - استاندار، مبارزه هدفمند با قاچاق كالا را زمينه ساز تحقق اهداف راهبردي اقتصاد مقاومتي عنوان و بیان کرد: براي رسيدن به اين مهم، همين بس که مقام معظم رهبري (مدظله العالي) در فرمایشات خود بر همكاري تمامي دستگاه ها در حوزه مبارزه با قاچاق كالا تاكيد فرمودند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، "بهمن مرادنیا" در جمع فرماندهان انتظامی استان کردستان و دیگر مسئولان استانی با بیان اینکه قاچاق کالا فقط يک مقوله اقتصادي نيست بلکه همه شريان هاي کشور را تحت تاثير قرار مي دهد، اظهار داشت: يکي از راهبردي ترين اولويت ها در مسير تحقق اقتصاد مقاومتي، مقوله مبارزه با قاچاق کالا است.

وی گفت: قاچاق کالا عامل اصلي بي نظمي در اقتصاد کشور و جامعه است و پيامدهاي منفي را بر اقتصاد جامعه وارد می کند.

استاندارکردستان، مبارزه با قاچاق کالا را از وظايف اصلي تمام ارگانها و نهادهاي مرتبط دانست و موثر‌ترين راه موفقيت مبارزه با اين پديده شوم را همدلي، همکاري و مشارکت همه جانبه سازمانهاي دولتي و مردم نهاد عنوان کرد.

وی، مبارزه هدفمند با قاچاق كالا را زمينه ساز تحقق اهداف راهبردي اقتصاد مقاومتي عنوان و بیان کرد: براي رسيدن به اين مهم، همين بس که مقام معظم رهبري (مدظله العالي) در فرمایشات خود بر همكاري تمامي دستگاه ها در حوزه مبارزه با قاچاق كالا تاكيد فرمودند.

سردار "علی آزادی" در این جلسه با بیان اینکه امروزه پليس در راستاي مبارزه با اين پديده شوم نقش اساسي دارد و در خط مقدم مبارزه با قاچاق است، گفت: برخوردي جدي و قاطع با متخلفان اقتصادي بدون هر گونه اغماض مورد تاکيد است.

وی گفت: با نگاهی به تاثيرات مخرب کالاي قاچاق بر اقتصاد و توليد داخلي کشور در مي يابيم، اشاعه این پديده شوم مانعي مهم براي رسيدن به آرمان هاي تعريف شده در اقتصاد مقاومتي است .

این مقام ارشد انتظامی ضمن ارائه گزارشی از آمار و عملکرد پلیس کردستان در حوزه مبارزه با قاچاق، گفت: در سال گذشته با تلاش ماموران انتظامی، بیش از 135میلیارد تومان کالای قاچاق کشف که در مقایسه با مدت مشابه سال 96، 8 درصد رشد داشته است .

وی ادامه داد: همچنین در 2ماهه نخست امسال، بیش از 24میلیارد تومان کالای قاچاق در استان کشف که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 20درصد رشد داشته است .

فرمانده انتظامی استان کردستان با بیان اینکه کنترل و نظارت دقيق راه هاي ورودي قاچاق کالا باعث کاهش حجم و ميزان تبادل کالاهاي قاچاق به استان مي شود، خاطر نشان کرد: آموزش و فرهنگ‌سازي در زمينه قاچاق کالا و مصرف کالاهاي داخلي، 2 عامل مهم در کاهش قاچاق کالاست که بايد در دستور کار  قرار گيرد.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون