نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/29      12:57:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:252


نسخه چاپی
ارتقای امنیت فضای مجازی با رویکرد پیشگیری از جرم
گروه ناجا - رئیس پلیس پیشگیری ناجا تاثیرگسترش فضای تولید و تبادل اطلاعات در بستر اینترنت و فضای مجازی در بین اقشار مختلف جامعه را مهم ارزیابی و بر ضرورت فرهنگ سازی و آگاه سازی عمومی در این حوزه تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "محمد شرفی" در جلسه هم اندیشی با نخبگان  فرهنگی و اجتماعی در خصوص استفاده مناسب اقشار مختلف جامعه از فضای اینترنت، اظهار داشت: دشمنان نظام در این فضا به دنبال تضعیف باورهای دینی و اعتقادی در جامعه هستند و ضروری است که دستگاه های متولی با برنامه ریزی و آموزش های مدون به خانواده ها، اطلاع رسانی به موقع و پویا با استفاده از تمامی ظرفیت های رسانه ای اعم از صداوسیما، مطبوعات، سایت های خبری، بستر اینترنت و فضای مجازی نسبت به آگاهسازی و ارتقای مهارت رسانه ای هم میهنان در موضوعات روز دنیا اقدام کنند.

وي ادامه داد: دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامي به واسطه پشتيباني نظام سلطه رسانه ای با مدیریت بستر اینترنت و شبکه های مجازی نسبت به تولید و انتشار اخبار جعلی و كذب، مظلوم نمايي، القاي شبهات و شايعه پراكني، افكار و نظرات مردم را در مسیر نادرست جهت دهي مي كنند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا، راهکارهاي مقابله با تهديدات و آسيب هاي اجتماعي استفاده غیر مجاز از اینترنت را، فرهنگ سازي، آموزش عمومي و نظارت مستمر دانست و افزود: بايد با همکاري دستگاه هاي فرهنگي، سازمان های دولتی و غیر دولتی و خانواده ها گامي موثر در راستاي آگاه سازي عمومي برداشته شود.

 سردار شرفی تصریح کرد: خانواده ها مسئولیت بیشتری در افزایش مهارت رسانه ای خود و فرزندان دارند و لازم است خود را در معرض آموزش های مناسب با این فضا که از طریق دستگاه های مسئول ارائه می شود، قرار دهند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا به ماموریت انكارناپذير پيشگيري از جرم توسط پليس اشاره و بیان کرد: به واسطه رفتار های مجرمانه مجرمان در فضای مجازی، پلیس با شدت نسبت به رصد این فضا اقدام و با شناسایی و برخورد با مجرمان فعال در این فضای امنیت این بستر را تامین می کند.

وی با اشاره به اهمیت پيشگيري از جرم در فضای مجازی، ادامه داد: پلیس برای تامین امنيت پايدار و حفظ آرامش شهروندان در فضای مجازی ضمن ارائه آموزش در بستر اینترنت نسبت به کاهش آسیب‌های مربوط به این فضا در راستای حفظ بنیان خانواده، گسترش فرهنگ و ارزش‌های اسلامی و حفظ حریم خصوصی کاربران کمک قابل توجه ای می  کند.

سردار شرفی در خاتمه، فضای اینترنت و شبکه های اجتماعی را به تعبیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بهترین فرصت برای شناخت ارزش های انقلاب، باورهای دینی و معرفی این ارزش ها و باورها به دنیا دانست و گفت: پلیس به منظور ارتقای امنیت فضای مجازی با رویکرد پیشگیری از جرم به شدت با اخلالگران و ناامن کنندگان فضای مجازی برخورد و آنان را به مراجع قضائی معرفی خواهد کرد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون