نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/29      16:19:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:322


نسخه چاپی
کلاهبرداری با ليزينگ خودرو در " كاشان "
گروه استان‌ها- اصفهان _ فرمانده انتظامي شهرستان كاشان از شناسايي و دستگيري فردی که با راه اندازی شرکت قلابی لیزینگ خودرو بالغ بر 6 ميليارد ريال کلاهبرداری کرده و متواری شده بود خبر داد.

به گزارش پايگاه خبری پليس ، سرهنگ "علي‌ پوركاوه " با اعلام اين خبر اظهار داشت: در پي شکایت 11 نفر مبنی بر کلاهبرداری یک شرکت قلابی لیزینگ خودرو از آنان، موضوع به صورت ويژه در دستور كار کارآگاهان پليس آگاهي فرماندهی انتظامی شهرستان كاشان قرار گرفت.

وي افزود: در تحقيقات صورت گرفته از مال باختگان مشخص شد مدیر این شرکت با وعده تحویل 3 ماهه خودرو اقدام به دریافت 50 درصد مبلغ قیمت خودرو به صورت نقدی و مابقی به صورت چکی کرده اما در موعد مقرر به یک باره متواری و پاسخگوی تماس های تلفنی خود نبوده است.

فرمانده انتظامي كاشان خاطرنشان كرد: در ادامه، تحقيقات کارآگاهان نشان داد كه نام شركت در سامانه ثبت شركت‌ها موجود است اما اعضاي آن مجوزي براي خريد و فروش ليزينگ خودرو در كاشان ندارند و اين اقدام آن ها ، غيرقانوني است.

این مقام انتظامی بیان داشت: مدتی بعد متهم اصلی پرونده به منظور فرار از دست طلبکاران با همدستی همسر خود اقدام به صحنه سازی و تشکیل پرونده ای تحت عنوان مرگ براثر غرق شدن در دریا کرده و حتی همدستان وی برای گمراه کردن مال باختگان و ماموران پلیس اقدام به برپایی مراسم ختم در شهرستان کاشان می کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان کاشان تصریح کرد: تحقیقات کارآگاهان پلیس آگاهی این فرماندهی با دقت و تیزهوشی ادامه داشت تا اینکه مشخص شد متهم اصلی پرونده زنده بوده و با شناسنامه جعلی و هویت جدید در یکی از استان های شمالی زندگی می کند.

وی افزود: ماموران بلافاصله با اخذ مجوز از مقام قضائی به محل سکونت متهم اعزام و وی را در یک عملیات ضربتی و در داخل مخفیگاهش دستگیر کردند.

سرهگ پورکاوه با بیان اینکه متهم به کلاهبرداری 6 میلیارد ریالی از طریق راه اندازی شرکت قلابی لیزینگ خودرو اقرار کرد، اظهار داشت: در این خصوص 2 همدست وی که نسبت فامیلی با او دارند نیز دستگیر و هر 3 نفر همراه پرونده تحویل مرجع قضائی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان کاشان در پایان با هشدار به شهروندان در خصوص این گونه کلاهبرداری ها گفت: عده ای با سودجویی و فرصت طلبی از شرایط اقتصادی جدید و نوسانات بازار خودرو اقدام به کلاهبرداری می کنند که لازم است تا مردم قبل از هرگونه سرمایه گذاری در شرکت های لیزینگ نسبت به قانونی بودن فعالیت آن ها تحقیق کرده و در صورت مشکوک شدن موضوع را از طریق شماره تلفن 110 با پلیس در میان بگذارند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون