نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/30      8:42:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:153


نسخه چاپی
مداد سیاهم را گم کردم....
گروه استان ها- کرمان - از دو مرد دو خاطره متفاوت از گم شدن مداد سیاه شان در مدرسه شنیدم.

 اولی می گفت: « چهارم ابتدایی در مدرسه مداد سیاهم را گم کردم. وقتی به مادرم گفتم، سخت مرا تنبیه کرد و به من گفت: که بی مسئولیت و بی حواس هستم. آن قدر تنبیه مادرم برایم سخت بود که تصمیم گرفتم دیگر هیچ وقت دست خالی به خانه برنگردم و مدادهای دوستانم را بردارم .

روز بعد نقشه ام را عملی کردم. هر روز یکی دو مداد کش می رفتم تا اینکه تا آخر سال از تمامی دوستانم مداد برداشته بودم. 
ابتدای کار خیلی با ترس این کار را انجام می دادم ولی کم کم بر ترسم غلبه کردم و از نقشه های زیادی استفاده کردم تا جایی که مدادها را از دوستانم می دزدیدم و به خودشان می فروختم. بعد از مدتی این کار برایم عادی شد. تصمیم گرفتم کارهای بزرگتر انجام دهم و کارم را تا کل مدرسه و دفتر مدیر مدرسه گسترش دادم. خلاصه آن سال برایم تمرین عملی دزدی حرفه ای بود تا اینکه حالا تبدیل به یک سارق حرفه ای شدم.»

 دومی می گفت:« دوم دبستان روزی ازمدرسه آمدم و به مادرم گفتم مداد سیاهم را گم کردم. مادرم گفت: خوب چه کار کردی بدون مداد؟ گفتم: از دوستم مداد گرفتم. مادرم گفت: خوبه و پرسید که دوستم از من چیزی نخواست؟ خوراکی یا چیزی؟ گفتم؟ نه چیزی از من نخواست. مادرم گفت: پس او با این کار سعی کرده به دیگری نیکی کند، ببین چقدر زیرک است. پس تو چرا به دیگران نیکی نکنی؟گفتم چگونه نیکی کنم؟ مادرم گفت: دو تا مداد می خریم، یکی برای خودت و دیگری برای کسی که ممکن است مدادش گم شود. آن مداد را به کسی که مدادش گم می شود می دهم و بعد از پایان درس پس می گیرم. خیلی شادمان شدم و بعد از عملی کردن پیشنهاد مادرم، احساس رضایت خوبی داشتم آن قدر که در کیفم مدادهای اضافی بیشتری می گذاشتم تا به نفرات بیشتری کمک کنم.

با این کار هم درسم خیلی بهتر از قبل شده بود و هم علاقه ام به مدرسه چند برابر. ستاره کلاس شده بودم به گونه ای که همه مرا صاحب مدادهای ذخیره می شناختند و همیشه از من کمک می گرفتند . حالا که بزرگ شده ام و از نظر علمی در سطح عالی قرار گرفته ام و تشکیل خانواده داده ام ، صاحب بزرگترین جمعیت خیریه شهر هستم»
پس تربیت فقط دست معلم نیست ، جامعه و خانواده نیز نقش بزرگی دارند. #

به همت: سرگرد سلیمه رحیمی، کارشناس اجتماعی پلیس امنیت عمومی استان کرمان


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون