نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/30      11:5:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:220


نسخه چاپی
اعلام برنامه های سالروز آزادسازی خرمشهر/ "ما پیروزیم"؛ شعار بزرگداشت سوم خرداد
گروه ناجا – رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، محور برنامه های سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار و پایگاه خبری پلیس، سردار " بهمن کارگر" در نشست خبری با اصحاب رسانه، محور برنامه های سالروز بزرگداشت سوم خرداد؛ آزادسازی خرمشهر را تشریح و اظهار داشت: برنامه های بزرگداشت سوم خرداد با شعار "ما پیروزیم" اجرایی می شود و آغاز برنامه ها همزمان با روز چهارشنبه اول خرداد با عنوان "رسانه، دفاع مقدس و مقاومت " اجرایی می شود که برگزاری نشست تخصصی با حضور کارشناسان حوزه خبر و تبیین نقش رسانه در دوران دفاع مقدس از جمله اقدامات این روز می باشد.

وی افزود: در روز پنج شنبه دوم خرداد برنامه هایی چون میثاق با شهیدان و سرکشی به خانواده معظم شهدا و برگزاری مراسم احیاء برمزار شهیدان گمنام را داریم.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ادامه داد: روز جمعه همزمان با سوم خرداد نیز برنامه هایی چون شرکت در نماز جمعه و پرداختن به حماسه آزادسازی خرمشهر پیش بینی شده و این برنامه ها را در روز شنبه چهارم خرداد با برگزاری ویژه برنامه هایی چون تبیین پایداری و مقاومت مردم شهر دزفول در برابر هجوم دشمن بعثی دنبال می کنیم.

این مقام مسئول با اشاره به عنوان برنامه ها از اول تا چهارم خرداد خاطر نشان کرد: روز اول را "رسانه ، دفاع مقدس و مقاومت " نامگذاری کرده ایم، همچنین روز دوم؛ به نام روز شهدا و ایثارگران و پیروان ولایت "، روز سوم؛ "روز مقاومت، ایثار و پیروزی و روز ولایت مداری" و روز چهارم؛ " روز دزفول، روز مقاومت و پیروزی " نامگذاری شده است.

سردار کارگر محور فعالیت در این ایام را بازخوانی کارکرد رسانه ها در دوران دفاع مقدس، تبیین اهداف عملیات پیروزمندانه بیت المقدس و ... بر شمرد و افزود: رونمایی از حدود200 عنوان کتاب دفاع مقدس در سراسر کشور، برگزاری نشست تخصصی و کرسی روایت گری با موضوع حماسه خرمشهر، برگزاری ویژه برنامه چهارم خرداد با عنوان "دزفول و مقاومت " در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از جمله برنامه های پیش بینی شده برای این ایام است.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خاطر نشان کرد: رونمایی از 3 جلد دانشنامه استانی در دفاع مقدس، رونمایی از جلد پنجم کتاب فرهنگ جامعه دفاع مقدس، رونمایی از کتاب فرهنگ جامعه فیلم های دفاع مقدس و رونمایی از کتاب پوسترهای زمان جنگ تحمیلی نیز از برنامه های دیگر در بزرگداشت سوم خرداد است.

سردار کارگر با اشاره به برگزاری مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح به میزبانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در روز پنج شنبه ( دوم خرداد) خاطر نشان کرد: در این روز برگزاری مراسم شکرگزاری در مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) را به میزبانی سپاه پاسداران داریم.

این مقام مسئول ادامه داد: نشست هم اندیشی همسران فرماندهان و پیشکسوتان انقلاب اسلامی، دیدار با خانواده معظم شهدا و جانبازان، برپایی جشنواره خاطره نویسی نقش زن در دفاع مقدس، رونمایی از اپلیکیشن حدیث عزت و اقتدار و روزشمار تقویم دفاع مقدس نیز از دیگر برنامه ها  می باشد.

سردار کارگر یادآور شد: اعزام پیام آوران ایثار به مدارس و مراکز آموزشی، بهره گیری از شبکه های اجتماعی برای تشریح ابعاد پیروزی عملیات بیت المقدس، استفاده از ظرفیت اثرگذار تشکل های دانش آموزی برای تبیین اهداف ارزش های دفاع مقدس و آزادسازی خرمشهر، برگزاری نشست های بصیرتی و روشنگری، برگزاری جشنواره تئاتر و موسیقی و ... از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای این ایام است.

وی، ترویج فرهنگ ولایت مداری، مقاومت، خودباوری دینی ، ملی و حفظ و نشر آثار و ارزش های دفاع مقدس را از اهداف اصلی برگزاری این برنامه ها معرفی کرد و ادامه داد: امروز از 31 سایت معرفی شهدای شاخص نیز رونمایی می شود.

گفتنی است، در پایان این نشست خبری از 31 سایت معرفی شهدای شاخص رونمایی شد، شایان ذکر ا ست این 31 سایت در 31 استان فعال می شوند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون