نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/30      14:2:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:151


نسخه چاپی
اختصاص تسهیلات مطلوب برای برگزاری اربعین حسینی (ع)/ امسال شاهد افزایش تعداد زائران خواهیم بود
گروه ناجا - فرمانده مرزبانی ناجا گفت: تسهیلات مطلوبی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی (ع) در سال جاری در نظر گرفته شده و امسال شاهد افزایش زائران در راهپیمایی بزرگ اربعین خواهیم بود.
 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "قاسم رضایی" در خصوص رشادت های مردم استان ایلام گفت: استان ایلام به استان مقاوم معروف است و دلیل آن نیز مقاومت مردم ایلام در هشت سال دفاع مقدس و فعالیت آن ها در همایش بزرگ جهان اسلام، اربعین حسینی (ع) است.

وی به تعاملات موثر میان دو دولت ایران و عراق اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به هماهنگی ها ، تسهیلات خوبی برای اربعین حسینی (ع) در سال جاری در نظر گرفته شده ؛ حضور پر رنگ هر ساله مردم در راهپیمایی بزرگ اربعین و رشد هر ساله تعداد زائران این نوید را به ما می دهد که امسال هم رشد جمعیت را در این مراسم با شکوه شاهد خواهیم بود و پیش بینی های مسئولان نیز گواه این موضوع است.

فرمانده مرزبانی به اقدامات انجام شده در سال های اخیر برای بهتر شدن شرایط پایانه های مرزی غرب کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به تجارب کافی که در چند سال اخیر کسب کرده ایم، تدابیر لازم برای برگزاری هر چه بهتر مراسم اربعین حسینی (ع) اندیشیده شده است.

وی درباره خسارات وارد شده ناشی از سیل به پایانه های مرزی تصریح کرد: با توجه به وقوع سیل اخیر در خوزستان، زیر ساخت های مرز چذابه دچار آسیب دیدگی شده که خوشبختانه این پایانه در حال بازسازی است و تا اربعین حسینی (ع) به اتمام می رسد.

سردار رضایی عنوان کرد: عمده تردد زائران در مرز مهران صورت می گیرد در واقع بیش از 50 درصد جمعیت از این پایانه وارد کشور عراق می شوند چراکه این پایانه از امکانات رفاهی و امنیتی بالایی برخوردار است.

وی با ابراز امیدواری از روند بهبود در تجهیز پایانه های مرزی غرب کشور گفت: گرچه فعالیت های خوبی در تجهیز پایانه های مرزی صورت گرفته اما متاسفانه برخی زیر ساخت ها تکمیل نشده و ضروری است که مسئولان با تمام توان برای اتمام آن تلاش کنند.

سردار رضایی به بازگشایی مرز خسروی اشاره کرد و گفت: بازگشایی مرز خسروی به نفع هر دو کشور و زائران است؛ تمامی زیرساخت های مرز خسروی فراهم شده و می توانیم از پتانسیل آن در طول سال به ویژه ایام اربعین حسینی (ع) بهره مند شویم.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون