نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/30      14:10:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:135


نسخه چاپی
پلیس در فضای مجازی به توفیقات خوبی دست یافته است
گروه استان ها – تهران بزرگ – جانشین فرمانده نیروی انتظامی، گفت: با تشکیل قرارگاه ارتقاء امنیت در فضای مجازی، تجهیزات مناسبی برای پلیس فتا در شهرهای با ۱۰۰ هزار جمعیت پیش بینی کرده ایم.
 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "ایوب سلیمانی"، پیش از ظهر امروز در نشست قرارگاه مبارزه با سرقت با بیان اینکه روند سرقت در کشور تا پایان سال ۹۶ از یک روند طبیعی برخوردار بود، گفت: تمرکز  پلیس در آن زمان بیشتر بر روی سرقت های مهم، خشن و به عنف بود.

جانشین فرمانده ناجا افزود: در نیمه دوم سال ۹۷، با فعال‌سازی قرارگاه جهادی مقابله با سرقت و تدوین دستورالعمل های لازم، تقویت مجموعه‌های پلیس که وظیفه شناسایی و مقابله دارند، موفق شده ایم از آذر ماه شیب افزایشی سرقت را کند و آن را کاهش دهیم.

سردار سلیمانی با بیان اینکه کاهش جان‌ باختگان ناشی از تصادفات و سرقت از جمله برنامه‌های پلیس بود که در هر دو موضوع موفقیت داشتیم، افزود: در بحث جان‌باختگان حوادث رانندگی با کاهش ۲۲ درصدی روبه‌رو شدیم در صورتی که در 2 سال گذشته این روند رو به رشد بود.

جانشین فرمانده ناجا ادامه داد: از نیمه دوم اسفند تا پایان تعطیلات نوروزی بیش از ۲۵ درصد شیب سرقت را نسبت به ماه قبل آن کاهش دادیم و تلاش داریم این آمار در سال جاری نیز به همین نسبت جلو رود.

به گفته این مقام ارشد انتظامی، بیش از ۷۰ درصد سرقت ها در ۱۰ استان کشور است و نزدیک ۴۰ درصد سرقت ها فقط در تهران، البرز ، غرب و شرق استان تهران روی می‌دهد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به توفیقات خوب و کنترل های مناسب پلیس بر فضای مجازی، گفت: با تشکیل قرارگاهی برای ارتقاء امنیت در فضای مجازی فعالیت مان را دو چندان کرده ایم؛ تجهیزات مناسب برای پلیس فتا و توسعه آن در شهرهای با ۱۰۰ هزار جمعیت از برنامه‌های ما در سال جاری است.

وی متذکر شد: امروز آموزش لازم را برای همه پلیس ها ابلاغ کرده ایم که  ماموریت خود را در فضای مجازی توسعه دهند، اکنون علاوه بر پلیس فتا، پلیس های تخصصی دیگر نیز در حوزه خود، کار پلیس فتایی انجام می‌دهند.

سردار سلیمانی در پایان، خاطرنشان کرد: از لحاظ نیروی انسانی، تعیین اولویت و کار با سازمان های همسو در رابطه با فضای مجازی در آینده، شاهد جهش قابل توجهی در منحی رشد تسلط پلیس و ارتقاء سطح امنیت فضای مجازی خواهیم بود.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون