نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/30      14:39:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:190


نسخه چاپی
پیگیری پلیس برای تصویب لایحه اجباری کردن استفاده از صندلی کودک در خودرو / نرخ جریمه ها برای تخلفات حادثه ساز و موضوعات مرتبط با کودکان اصلا بازدارنده نیست
گروه ناجا- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی اعلام کرد: پلیس در حال پیگیری لایحه ماده ۱۹ در مجلس برای اجباری کردن استفاده از صندلی کودک است و در صورت تصویب با متخلفان برخورد می کند.

 

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار "سید کمال هادیانفر" در حاشیه مراسم افطار با ایتام، با بیان اینکه سالانه ۱.۳ میلیون نفر در حوادث رانندگی جهان کشته می شوند، اظهارداشت: در کشور ما سالانه ۱۷ هزار نفر در تصادفات رانندگی کشته و ۳۵۰ هزار نفر مجروح می شوند؛ این در حالی است که کودکان و نوجوانان زیر ۱۰ سال حدود ۱۳ درصد کشته های سوانح را به خود اختصاص داده اند.

وی با بیان اینکه از‌ ۴۶ کشته تصادفات روزانه در کشور، ۷ نفر کودک است، گفت: اخیرا مجلس قانونی را در حمایت از کودکان تصویب کرده که پس از تصویب شورای نگهبان اجرایی می شود؛ بر اساس قانون مذکور از حبس تعزیری تا جریمه نقدی برای متخلفان رانندگی که جان کودکان را به خطر بیندازند در نظر گرفته شده است.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: خارج شدن کودکان از شیشه و سقف خودرو و نشستن آنها در صندلی جلو یا بر روی پای راننده تخلف است زیرا موجب به خطر افتادن جان کودکان می شود.

سردار هادیانفر با بیان اینکه صندلی کودک باید به صندلی عقب خودرو با کمربند ایمنی مهار شده و‌ پس از آن کودک در آن قرار گیرد، اعلام کرد: پلیس در حال پیگیری لایحه ماده ۱۹ در مجلس برای اجباری کردن استفاده از صندلی کودک است و در صورت تصویب با متخلفان برخورد می کند.

وی تصریح کرد: نرخ جریمه های فعلی به خصوص برای تخلفات حادثه ساز و موضوعات مرتبط با کودکان اصلا بازدارنده نیست و پلیس راهور در شورای عالی ترافیک موضوع افزایش نرخ جریمه ها را در این بخش ها در دستورکار قرار داده است.

این مقام ارشد انتظامی افزود: بر اساس قانون استفاده از کمربند ایمنی، سرنشین جلو در شهرها و سرنشینان عقب در جاده ها الزامی است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا ادامه داد: واژگونی خودرو، حدود ۴۳ درصد تصادفات نوروز امسال را به خود اختصاص داده که در این نوع از تصادفات، صدمات جدی به کودکان وارد می شود.

سردار هادیانفر به سهم 18 درصدی همیاران پلیس در کاهش حوادث ترافیکی، اشاره و خاطرنشان کرد: امروز ۱۳ میلیون همیار پلیس داریم و به طور جد پلیس راهور  بر روی این موضوع برنامه ریزی کرده است.

وی خاطرنشان کرد: پلیس راهور ناجا هدف گذاری امسال خود را در کاهش ۱۲ درصدی جان باختگان حوادث رانندگی قرار داده است، در صورت مشارکت ۳۳ دستگاه دخیل در موضوع تصادفات، امسال می توانیم 2 هزار نفر کاهش کشته داشته باشیم.

رئیس پلیس راهور ناجا درباره تصادف خودرو پورشه در اصفهان با پراید و مرگ راننده پراید، گفت: پلیس بر اساس قانون خودروها را توقیف و‌ به پارکینگ فرستاده است و پرونده این حادثه به مرجع قضائی رفته ؛ امیدواریم با توجه به فیلم منتشر شده در فضای مجازی و اظهارات مقصر حادثه، قاضی اشد مجازات را برای وی در نظر بگیرد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون