نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/30      17:13:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:379


نسخه چاپی
لزوم فعالیت دوچندان قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا در مرزبانی/ جلوگیری از ورود 58 تن مواد مخدر به کشور طی سال گذشته
گروه ناجا - فرمانده مرزبانی ناجا گفت: با تشکیل قرارگاه مرکزی مبارزه با قاچاق کالا در مرزبانی اقدامات خوبی انجام شده و امسال نیز که سال "رونق تولید" نامگذاری شده وظیفه ما مرزبانان هم افزایش یافته و قرارگاه را فعال تر کرده ایم.
 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "قاسم رضایی" در نشست خبری با اصحاب رسانه در استان ایلام گفت: سال گذشته که به نام سال "حمایت از کالای ایرانی" نامگذاری شد،  قرارگاه مرکزی مبارزه با قاچاق کالا در مرزبانی تشکیل شد و نتیجه خوبی هم به دنبال داشت. امسال نیز که سال "رونق تولید" نامگذاری شده است وظیفه ما مرزبانان هم افزایش یافته و قرارگاه را فعال تر کرده ایم.

وی ادامه داد: با فعال سازی قرارگاه مرکزی مبارزه با قاچاق کالا با ورود انواع قاچاق به کشور در مرزهای ایران اسلامی مبارزه می کنیم که صفر کردن قاچاق در مرزهای استان ایلام نمونه ای از عملکرد مرزبانان کشور است.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به معضل مواد مخدر در شرق کشور عنوان کرد: طی سال گذشته از ورود بیش از  58 تن مواد مخدر به کشور جلوگیری شد که این نتیجه نظارت و کنترل شدید مرزهاست.

وی تولید مواد مخدر طی سال های گذشته در کشورهای همسایه شرقی را 200 تن اعلام کرد و گفت: به دلیل حمایت استکبار جهانی، پشتیبانی گروهک های تکفیری و بعضا اشرار فراری از کشور تولید مواد مخدر و افیونی به 900 تن رسیده و مسئولیت ما را برای مبارزه با آن دوچندان کرده است.

سردار رضایی با اشاره به 5 نشست مشترک با ارتشبد "عاریف چتین" فرمانده ژاندارمری کشور ترکیه تصریح کرد: این جلسات نتایج خوبی به همراه داشته و بعد از ماه مبارک رمضان هم نشست مشترکی خواهیم داشت و جا دارد از مسئولان این کشور در حوزه مبارزه با قاچاق سلاح شکاری، مشروبات الکلی و بعضا کالای قاچاق در داخل مرزها که خوب عمل کرده اند، قدردانی کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به اسلامی بودن دو کشور ایران و پاکستان و همچنین علاقه مندی مردم دو کشور به یکدیگر، روابط خوبی با کشور پاکستان برقرار است اما عدم اشراف کامل این کشور بر مرزهای غربی، سبب ظهور گروهک های تروریستی و اشرار فراری شده و ما نیز با برگزاری نشست هایی با ارتش و دولت پاکستان به طور جد در حال شناسایی و انهدام این گروهک ها و فرصت طلبان هستیم.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه در مرزهای افغانستان نیز اقدامات خوبی انجام شده اما مطالبات ما بسیار است و امنیت باید به خوبی در مرزها برقرار شود.تاکید کرد: در سال جاری استقرار یکی از محوری ترین قرارگاه های مبارزه با قاچاق در حوزه جنوبی کشور را دنبال می کنیم و با اقداماتی که انجام شده این معضل را برطرف خواهیم کرد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون