نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/31      10:32:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:415


نسخه چاپی
امنیت پایدار در گرو مشارکت مردمی در جامعه اسلامی
گروه ناجا – معاون اجرایی پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به تلاش هاي صورت گرفته از سوي نيروي انتظامي برای استقرار امنيت پايدار در جامعه، تحقق این امر را در گرو همکاری و مشارکت های مردمی دانست .

 

 

سرهنگ "علی هاشمی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس مشارکت مردم را گامی موثر در دستیابی به امنیت پایدار و تضمین کننده آرامش فردی و اجتماعی عنوان و اظهار کرد: بي شک امنيت زيربناي رشد، تعالي و توسعه هر جامعه به ويژه در زمينه هاي اقتصادي، سياسي و اجتماعي بوده و در هر جامعه ای برای رسیدن به امنیت پایدار، مشارکت و همدلی مردم با پلیس مهمترین گام است.

وی تعامل و همکاری پایدار نیروی انتظامی با نهادها را زمینه ساز خدمت رسانی بهتر به مردم دانست و افزود: پلیس همواره در ماموریت های خود از ظرفیت های سایر نهادها در راستای پیشبرد اهداف و برقراری امنیت جامعه استقبال و خدمات رسانی بهتر را در سایه پشتوانه مردمی امکان پذیر می داند.

معاون اجرایی پلیس پیشگیری ناجا خاطر نشان کرد: پلیس پیشگیری در راستای افزایش مشارکت های مردمی در تامین امنیتی پایدار، در بستر رویکردی "جامعه محور"، تعامل با سازمان های دیگر را در راس برنامه های خود قرار داده و از ظرفیت های گوناگون آنها در ارتقاء امنیت استفاده خواهد کرد.

وی پلیس را نهادی خدمتگزار برای حفظ و ثبات امنیت شهروندان خواند و ادامه داد: ایجاد امنیت در سایه مشارکت همگانی آحاد جامعه تحقق و توسعه می یابد و تک تک افراد یک جامعه باید نقش و مسئولیت خود را در امنیت اجتماعی شناخته و نسبت به آن پاسخگو باشند و پلیس نیز به جهت مردمی بودن همواره آمادگی خود را برای دریافت هرگونه مشارکت مردمی اعلام داشته است.

سرهنگ هاشمی با اشاره به حدیثی از پیامبر مکرم اسلام(ص) در مورد حسن خلق اظهار داشت: برخورد خوب و حسنه از ويژگي هاي پليس جامعه اسلامي است، کارکنان ناجا می بایست مردم را در کنار خود بدانند چراکه رضایتمندی شهروندان عاقبت به خیری در پی خواهد داشت.

وي ادامه داد: امروز ايران اسلامي در جايگاه رفيعي است و امنیت کشور به برکت ايثارگری هاي شهدای گرانقدر است و نیروی انتظامی که به تعبیر مقام معظم رهبری مظهر اقتدار ملی است موفقیت روزافزون خود را مرهون رضایت مردم از عملکرد این نیروی مردمی می داند .

این مقام انتظامی در خاتمه با بیان اینکه پليس با استفاده از تمام ظرفيت های انتظامی خواستار تحقق امنيت پايدار است، گفت : امنیت پایدار ازموضوعات مهم در هر جامعه بشری است و مهمترین دستگاهی که می تواند در تأمین آن نقش آفرینی کند، نیروی انتظامی است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون