نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/31      11:22:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:274


نسخه چاپی
دستگیری متهم اینترنتی با 400 شاکی در کردستان
گروه استان ها- کردستان - فرمانده انتظامی استان، گفت: متهمی که از طریق فیشینگ و جعل درگاه بانکی از 400 نفر کلاهبرداری کرده بود دستگیر شد.

سردار "علی آزادی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس ،  در خصوص جزئیات این خبر ، گفت :با اشراف اطلاعاتی ماموران پلیس فتا ، فردی که از طریق فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می کرد ، شناسایی وتحت تعقیب قرار گرفت .

وی افزود: ماموران با انجام اقدامات پلیسی یک نوجوان 15 ساله را که از طریق ایجاد یک درگاه جعلی بانکی برای فروش شارژ ارزان قیمت و تبلیغ آن در شبکه اجتماعی تلگرام از این افراد کلاهبرداری کرده بود را با هماهنگی  قضائی طی یک عملیات دستگیر کردند.

این مقام ارشد انتظامی استان با بیان اینکه جرایم مرتکب شده توسط این متهم در بازه زمانی 2 ماهه رخ داده است، اضافه کرد: اطلاعات بانکی 400 حساب در گوشی و سیستم رایانه ای این متهم وجود داشت که با این روش تاکنون بیش از یک میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بود.

وی با بیان اینکه تاکنون 44 نفر از مال باختگان اقدام به شکایت از این فرد کرده اند ادامه داد : متهم از طریق درگاه جعلی بانکی یا فیشینگ در فضای مجازی و اینترنت به جستجو می پرداخت ، سپس با مال باختگان در این حوزه آشنا شده و مرتکب چنین جرمی می شود.

فرمانده انتظامی کردستان در پایان باتاکید بر اینکه سن ارتکاب جرایم درفضای مجازی کاهش یافته است از خانواده ها خواست، مراقبت بیشتری در رابطه با فرزندان خود و حضور آنها در فضای مجازی داشته باشند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون