نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/1      12:24:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:457


نسخه چاپی
توسعۀ دانش شغلي و تخصصي كاركنان، سياست آموزشي پليس
گروه استان ها - مركزي - فرمانده انتظامي استان گفت:‌ توسعۀ مهارت ها و گسترش دانش شغلي و تخصصي كاركنان، برای تحقق اهـداف سازماني، سياست محوري آموزش و تربيتي پليس است.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار "كيومرث عزيزي" در كميته قرارگاه مهارتي سربازان وظيفه با اشاره به مبناي فعاليت هاي آموزشي در نيروي انتظامي بيان داشت:‌ در پليس در تراز انقلاب، در كليه راهبردها مباني اسـلامي و تـدابیر و رهنمودهای رهبر كبیر انقلاب اسلامي (ره) و مقام معظم رهبری و فرماندهي كل قوا (مد ظله العالي)  نصب العین قرار گرفته و حقیقت وجودی انسان، چشـم انـداز و مبنـای اهدافي است كه در تربیت و آموزش در نيروي انتظامي تعریف شده است.

وي تعلیم و تعلم  بر مبنای اصول و ارزش های اسلامي در ناجا را به عنوان سرمایه ای والا  برای كمال و تعالي كاركنان عنوان كرد و گفت: تعلـیم و تعلـم همـراه بـا تهذیب نفس ، بر مبناي آموزه هاي ديني مهـم تـرین رسـالت ناجـا براي داشتن انسان هایي مؤمن و انقلابي است.

اين مقام ارشد انتظامي تاكيد كرد:‌ ناجا بر آن است تا كاركناني دین محور، بصیر، متعهد ، دارای دانش و مهارت های  انتظامي و تخصصي، برای انجام هرگونه مجاهدت و فداكاری در راه دفاع تمام عیـار از اسلام ، انقلاب و نظام اسلامي و دستاوردهای آن تربیت كند.

سردار عزيزي بيان داشت:‌ توسعۀ مهارت ها و گسترش دانش شغلي تخصصي، متناسب بـا نیازهـای رو به رشد و از سويي ظرفیت سازی منابع انساني برای تحقق اهـداف سـازماني نیازمنـد تنظـیم برنامه های تربیتي و آموزشي و از همه مهم تر اجـرای نظـارت كارآمـد براساس مباني، اصول، سیاست ها و راهبردهای رسیدن به اهداف چشم انداز بايستي دنبال شود.

فرمانده انتظامي استان مركزي از سربازان وظيفه به عنوان سرمايه هاي بي بديل اجتماعي ياد كرد و با تبيين ضرورت ايجاد بسترهاي مهارت آموزي براي نقش آفريني هر چه بهتر آنان در پايان خدمت مقدس سربازي گفت: رشد یا فراهم كردن زمینه رشد و شکوفایي استعدادها و به فعلیت رساندن قـوای نهفته انساني به سوی كمال مطلوب، به گونه ای كه نتیجه آن در شخصـیت و رفتـار او ظاهر شود از برنامه هايي است كه در كميته قرارگاه مهارتي سربازان دنبال مي شود.

وي ادامه داد:‌ چشم انداز اجرايي اين كميته فرایندی هدفمند برای ارتقاء سطح دانش، نگرش و مهارت ها و همچنین ایجاد رفتار مطلوب در سربازان وظيفه برای يادگيري و مهارت اندوزي براي يادگيري حرفه و شغلي است كه در بعد از اتمام خدمت سربازي در زندگي اجتماعي مفيد و اثربخش باشند.

سردار عزيزي بر ضرورت بهره گيري از تمامي ظرفيت هاي ديگر سازمان ها در تحقق اين مهم تاكيد كرد و گفت:‌ فرماندهي انتظامي استان با استفاده از مهارت های علمي، فني و هنری نسبت  به كـارگیری تمـامي منابع انساني و مادی در اختیار بـرای نیـل بـه اهـداف پـیش بینـي شـده آموزشـي از طریـق برنامه ریزی، سازماندهي، هدایت، هماهنگي و نظارت تلاش دارد و اميد است با هم افزايي دستگاه هاي مرتبط، اين چشم انداز به بهترين شكل براي سربازان وظيفه تحقق يابد.

"لادن مهدوي" مديركل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان مركزي نيز در اين كميته با بيان ضرورت روزآمدي جوانان در بهره گيري از دانش هاي نوين گفت:‌ برگزاري دوره هاي ict بر اساس توان، نيازمندي و نيازسنجي بازار كار از برنامه هايي است كه مي توان براي سربازان وظيفه اجرايي كرد.

برگزاري دوره هاي تعميرات گوشي تلفن همراه، شبكه هاي فيبر نوري، شبكه هاي رايانه اي، كسب وكار ديجيتال و شبكه راديو و بي سيم از جمله پيشنهاداتي بود كه از سوي اين مقام مسئول در برگزاري دوره هاي آموزشي سربازان وظيفه دراستان ارائه شد.

دكتر "ميرازاخاني" معاون آموزش مركز تحقيقات و آموزش جهاد كشاورزي استان مركزي نيز در اين جلسه كيفي سازي آموزش ها براي سربازان وظيفه را مورد تاكيد قرار داد و بيان داشت:‌ آموزش و توجه به نوع فرايندها، ملزومي براي تربيت نيروي انساني متخصص و ابزاري مهم در ارتقاء‌ كيفيت خدمات، محصولات و ابداع و نوآوري است.

وي از تشكيل كميته هاي تخصصي براي آموزش اثربخش براي سربازان در اين سازمان خبر داد و اظهارداشت:‌ محتواي عمومي و تخصصي ارائه شده در اين دوره ها، نه تنها كارآموزان را با يافته هاي جديد علمي آشنا مي كند، بلكه آنان را قادر خواهد ساخت تا خلاقيت و ابتكار تازه اي براي آينده شغلي خود داشته باشند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون