نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/1      16:11:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:409


نسخه چاپی
سارقان زورگیر در پایتخت دستشان رو شد
گروه استان ها - تهران بزرگ - رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری 2 برادر که از شهروندان و رانندگان مسافرکش زورگیری می کردند خبر داد و گفت: این متهمان هنگام سرقت بخشی از لاله گوش مال باختگان را می بریدند.

 

سرهنگ کارآگاه "کامیار چهری" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، به تشریح این خبر پرداخت و گفت: 28 فروردین ماه سال جاری، یکی از شهروندان طی تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 اعلام داشت که در خیابان فلسطین از سوی 2 مرد ناشناس مورد زورگیری و ضرب و جرح قرار گرفته که بر این اساس، بلافاصله ماموران کلانتری 107 فلسطین به محل اعزام شدند.

وی اظهار داشت: ماموران با حضور در محل، فردی را مشاهده کردند که سر و صورتش دچار خونریزی شدید بود و گوش سمت راستش بریده و لاله گوشش جدا شده بود که بلافاصله با هماهنگی های انجام شده تیم پزشکی اورژآنس در محل حاضر و به مداوای فرد مجروح پرداختند.

این مقام انتظامی عنوان داشت: پس از مداوای شاکی وی به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل و پرونده ای در این خصوص تحت عنوان "سرقت به عنف منجر به جراحت"، تشکیل شد که طی آن شاکی در برابر کارآگاهان قرار گرفته و به شرح ماجرا پرداخت.

سرهنگ چهری تصریح کرد: شاکی که یک راننده تاکسی بود در اظهارات خود گفت روز حادثه 2 مرد جوان تبعه خارجی را از تهرانسر به مقصد خیابان شهید قرنی، به صورت دربستی سوار کردم که یکی از آنان جلو و دیگری روی صندلی عقب خودرو نشست، آنها اعلام داشتند باهم برادر هستند که برای گرفتن طلبشان به تهران می روند. پس از طی مسافتی، نزدیکی مقصد اعلام کردم که کرایه مرا بدهید که ناگهان شخصی که جلو نشسته بود با من درگیر شد و دیگری از پشت سر مرا مورد ضرب و شتم قرار داد و قصد داشت مرا از خودرو به بیرون پرت کند که با مقاومتم روبه رو شد. ناگهان فردی که جلو نشسته بود با یک تیغ کاتر به من حمله ور شد و باعث صدمه و بریده شدن کامل لاله گوشم شد و با دیدن این وضعیت بلافاصله متواری شدند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت، ادامه داد : کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات شاکی با توجه به شیوه و شگرد سرقت نافرجام و با انجام اقدامات پلیسی، موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار به نام "نصیر 37 ساله " شدند که با بررسی سوابق کیفری وی مشخص شد او دارای 10 فقره سابقه سرقت است.

وی افزود:  ماموران با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه "نصیر" در محدوده کرج شدند و با انعکاس موضوع به بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 34 تهران، با اخذ نیابت قضائی طی انجام عملیات غافلگیرانه وی را به همراه برادرش به نام "ناصر 30 ساله" دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

سرهنگ چهری بیان داشت: تحقیقات اولیه از این 2 برادر سارق انجام شد که ابتدا منکر هرگونه سرقت و ایراد جرح عمدی شدند اما در ادامه با دعوت از شاکی طی انجام مواجهه حضوری با متهمان، وی هر دو برادر را به عنوان سارق و ضارب پرونده شناسایی کرد ؛ متهمان که با دیدن شاکی چاره ای جز بیان حقیقت نداشتند لب به اعتراف گشوده و ضمن قبولی سرقت نافرجام و ایراد ضرب و جرح به شاکی، به 15 فقره سرقت به این شیوه از شهروندان در نقاط مختلف شهر تهران اعتراف کردند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اظهارات متهمان و اعتراف صریح به سرقت های متعدد به شیوه زورگیری از شهروندان و رانندگان خودروهای مسافرکش، آنها با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی برای تحقیقات تکمیلی و کشف سایر جرایم احتمالی و شناسایی سایر شکات در اختیارپلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

سرهنگ چهری به شهروندان توصیه کرد: شهروندانی که به این شیوه از آنان سرقت شده می توانند برای تشکیل پرونده مقدماتی و شناسایی متهمان به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان نیلوفر، مراجعه کنند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون