نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/2      10:5:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:906


نسخه چاپی
مردم عامل اصلی تولید امنیت درجامعه هستند
گروه استان ها – زنجان – فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه مردم عامل اصلی تولید امنيت و پلیس حافظ امنیت در سطوح مختلف جامعه است، گفت : ارتقاء امنيت در سايه همدلي و همگرايي در جامعه حاصل می شود .

سردار " رحیم جهانبخش "  در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، با تبریک میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع) با اشاره به اهمیت امنیت در جامعه بیان داشت : امنیت مولفه ای است که تا زمانی تهدید نشود قدر و منزلت آن درک نمی شود .

وی با اشاره به اینکه یکی از توسعه مبانی امنیت شکرگزاری است افزود : مردم خود عامل اصلي تولید امنيت در سطوح مختلف سياسي، اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي در جامعه اسلامي بوده و پليس تنها به عنوان حافظ امنیت و ناظر و ناظم اجتماعي در خدمت آنان مي‌باشد.

فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه روحانیون ، نمازگزاران و ریش سفیدان جامعه بزرگترین تولید کننده امنیت هستند بیان داشت : فرهنگ‌سازي و استفاده از نيروي مردمي براي مقابله با آسيب‌ها و معضلات اجتماعي از طريق آموزش همگاني همواره در دستور کار پليس بوده و نيروي انتظامي سعي كرده با تعامل هر چه بيشتر با شهروندان، به منظور ارتقاء روز‌افزون امنيت اجتماعي و بهره‌گیری از سرمایه‌های اجتماعی گام‌هاي هدفمندي را بردارد.

سردار جهانبخش بيان داشت: نيروي انتظامي در نگاه پاسخ‌گو و جامعه‌محور خود در ايجاد نظم و امنيت در جامعه به دنبال فرهنگ‌سازي و جذب همکاري مردم در سطوح مختلف است و در ساليان اخير بازخورد اين نگاه تعالي سازماني و افزايش رضايت و مشاركت آحاد مردم در حوزه نظم و انضباط اجتماعي است.

فرمانده انتظامي استان زنجان مشاركت اجتماعي در حوزه امنيت را فرايندي سازمان يافته از سهيم شدن آگاهانه، داوطلبانه و جمعي اقشار مختلف جامعه به منظور دسترسي به اهداف معين و مشخص خواند و بیان کرد: مشاركت مردمي، ميزان احساس امنيت اجتماعي در يك جامعه را شكل مي دهد و بايد كليه افراد نسبت به شناخت حق و حقوق خود و از سويي مسئوليت فردي نسبت به حقوق ديگران اهتمام داشته باشند.

این مقام مسئول با اشاره به کسب رتبه برتر فرماندهی انتظامی استان زنجان در خدمات رسانی به مسافران نوروزی خاطر نشان کرد : نظر سنجی از مسافران نوروزی در زمینه حضور پلیس ، نحوه رفتار و برخورد آن با مردم و مسافران ، عملکرد در پیشگیری از سرقت ، آموزش همگانی، برخورد با رانندگان پر خطر ، اطلاع رسانی از وضعیت جاده ها و حضور به موقع پلیس در تصادفات جاده ای انجام پذیرفت .

فرمانده انتظامی استان زنجان، امنيت در بستر فضاي مجازي را موضوعي بسيار مهم و حساس دانسته و گفت: عدم رعايت نكات امنيتي لازم در فضاي مجازي، خطرات و آسيب‌هاي جبران‌ناپذيري را براي كاربران به دنبال داشته كه آموزش هدفمند، مديريت، كنترل و نظارت بر رفتار فرزندان در فضاي مجازي مي‌تواند در پيشگيري از وقوع اين گونه جرايم، بسيار تاثيرگذار باشد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون