نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/2      10:22:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:246


نسخه چاپی
پیام نیروی انتظامی همزمان با سوم خرداد؛ سالروز آزادسازی خرمشهر، تجلی قدرت لایزال و معجزه الهی است
گروه ناجا – نیروی انتظامی با صدور پیامی ضمن تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر؛ این روز را تجلی قدرت لایزال و معجزه الهی دانست.

به گزارش پایگاه خبری پلیس؛ در متن این پیام آمده است:

سوم خرداد، سالروز آزاد سازی خرمشهر قهرمان که از آن به عنوان نماد پیروزی، ایثار و مقاومت ملت همیشه سرافراز ایران اسلامی یاد می شود ، تجلی قدرت لایزال و معجزه الهی است.

برای همیشه تاریخ نوای دلنشین "خونین شهر ، شهر خون ، آزاد شد..." یادآور روزهای فراموش ناشدنی استقامت، ایستادگی و رشادت هزاران لاله خونین و رزمنده پیر و جوان ، زن و مرد بسیجی و ارتشی است که پس از 578 روز پایداری و ایثار، موفق به فتح خرمشهر و برافراشتن پرچم ایران اسلامی بر فراز مسجد جامع و پل تخریب شده خونین شهر شدند.

حماسه آزادسازی خرمشهر به عنوان الگو و اسوه مقاومت ، برگ زرین وپایانی بر شکست ها و ناکامی های ایران عزیز در دوران صدارت حاکمان فاسد و دست نشانده گذشته بر این سرزمین است که در برابر هر اجنبی و استعمارگری، مذبوحانه سر به زیر آورده و با معاهده های ننگین، بخش هایی از خاک کشور را برای حفظ منافع خود، تقدیم دولت های متخاصم می کردند؛ اما برای نخستین بار در سایه انقلاب اسلامی، ملت فداکار و شجاع ایران اسلامی ، طعم شیرین پیروزی و بازگشت اراضی اشغال شده به مام وطن را در دوران دفاع مقدس چشید.

آزادسازی خرمشهر عزیز، خط بطلانی بر هیمنه وقدرت پوشالی رژیم جنایتکار صدام بعثی و حامیان جهانخوارش بود که موجی از پیروزی ها و موفقیت ها را پس از این فتح  بزرگ  برای جبهه اسلام به ارمغان آورد و در نهایت منجر به شکست ذلیلانه و ناباورانه رژیم تا بن دندان مسلح صدام تکریتی و اربابان غربی- عربی اش در این جنگ نابرابر شد.

امام خمینی (ره) معمار کبیر انقلاب اسلامی در پیامی فتح خرمشهر را امری مافوق طبیعی دانستند و فرمودند: "مبارک باد بر اسلام بزرگ این متابعانی که در دو جبهه جنگ با دشمن باطنی و دشمنان ظاهری ، پیروزمندانه و مقتدرانه امتحان خویش را پس دادند و برای اسلام سرافرازی آفریدند".

در طول چهار دهه گذشته ملت مجاهد و مقاوم ایران عزیز نشان داده که نه تنها خونین شهر ، بلکه خرمشهرهای دیگر نیز به همت و اراده والای جوانان و فرزندان انقلابی اش ، فتح و به هیچ ابرقدرتی، اجازه دست درازی و طمع ورزی به منافع ملی مان داده نخواهد شد و امید است با استعانت از پروردگار درآینده نه چندان دور، شاهد برافراشتن پرچم تمدن اسلامی در جای جای این کره خاکی باشیم.

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با گرامی داشت یاد و خاطره هزاران زن و مرد ، پیر و جوان و رزمنده ای که در راه آزادی خرمشهرها و سایر نقاط، جان عزیز خود را تقدیم نموده و حماسه ساز شده اند ، تاکید کرد: ملت شریف ایران ، خصوصا نسل آینده سازکشور، باید ادامه دهنده راه شهدای عزیز سوم خرداد بوده و از شهدای اسلام و انقلاب درس ایثار و مقاومت گرفته و با استمرار راه آنان و الگو قراردادن جانفشانی ها و دلاور مردی هایشان، اسلام عزیزمان را در جهان سرافراز نموده و با صلابت و قدرت ایمان خود  هراس در دل دشمنان این مرز و بوم ایجاد کنند.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون