نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/4      10:19:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:478


نسخه چاپی
امضاءتفاهم نامه همكاري، فرماندهي انتظامي شرق استان تهران با دانشگاه تهران
گروه استان ها- شرق استان تهران – به همت دفتر تحقیقات کاربردی استان جلسه نشست علمی پلیس با پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در محل دانشگاه تهران برگزار شد.

 به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس؛ سردار "عبدالرضا ناظــری " فرمانده انتظامی استان در دیدار با دکتر "زارعی هنزکی" رئيس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بر گسترش و تقويت فعاليت هاي علمي و فرهنگي، همكاري در زمينه فعاليت هاي آموزشي و پژوهشي به ويژه طرح هاي پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي ، تاکید و تفاهم نامه همکاری مشترک به امضاء رسید.

در ابتدا این جلسه سردار "عبدالرضا ناظری" فرمانده انتظامی شرق استان تهران با تقدير و تشکر از همکاری علمی دانشگاه با پلیس بيان داشت: زماني مي توانيم کشور و جامعه را از گزند آسيب هاي و چالش های امنیتی حفظ کنيم که با آسيب هاي نو و مدرن با کنش هاي علمي، فناوري و نوآوري برخورد و با تقويت بنيه علمي، پژوهشي و فناوري با آنها مقابله به مثل  کنيم.

سردار ناظری با بيان اينكه دانشگاه، مغز متفكر يك كشور است، افزود: امروز به برکت انقلاب اسلامی هیچ فاصله ای بین پلیس و دانشگاه وجود ندارد و پژوهش های دانشگاهی پشتوانه ای قوی برای اجرای بهتر ماموریت های نیروی انتظامی به شمار می آیند.

این مقام ارشد انتظامی استان، به جهش علمی پلیس ایران پس انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: نیروی انتظامی در زمینه کشف علمی جرم پیشرفت های چشمگیری داشته به طوری که امروز بخش مهمی از موفقیت های این نیرو نتیجه کارهای علمی ، پژوهشی وآزمایشگاهی است.

 وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) به دستگاه ها و ارگان ها توصیه کردند که برای اجرای بهتر ماموریت های خود، به سمت دانشگاه بروند و از تولیدات علمی آنها بهره برداری کنند افزود: نیروی انتظامی از جمله اولین سازمان هایی بود که در اجرای تدابیر معظم له پیشقدم شد و امروز بیشترین تعامل و صمیمانه ترین ارتباط بین نیروی انتظامی و نخبگان دانشگاهی برقرار است.

 سردار ناظری در ادامه ، تولید امنیت را موضوعی همگانی عنوان کرد و اظهار داشت: امروز علم و پژوهش و فناوری نقش مهم و ویژه ای در تولید امنیت ایفا می کند و جامعه نخبگان، پژوهشگران و دانشجویان نمونه که از طراوت و سرزندگی جوانی نیز برخوردارند می توانند در این حوزه کمک شایانی داشته باشند.

فرمانده انتظامي شرق استان تهران در خاتمه با تاكيد بر همكاري اين مجموعه با دانشگاه گفت: پليس آمادگي دارد تا در زمينه احصاء، پيشگيري و کاهش آسيب ها و تهديدها در حوزه دانشگاه ها و مراکز علمي و نيز در مسائل مبتلابه دانشجويان همکاري هاي لازم را با دانشگاه، داشته باشد.

در ادامه، دکتر "عباس زارعی هنزکی"، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بيان داشت:" همکاري دانشگاه و پليس در عرصه هاي مختلف بويژه در ساختار علمي براي تهيه محتواي علمي امنيت و عوامل بستر ساز آن غير قابل انکار است و پليس مي تواند از اين ظرفيت براي توانمند سازي اجتماعي استفاده مطلوب و معقولي را به مرحله اجرا در آورد و این دانشگاه با تمام توان و با به کارگيري متخصصين و اعضاي هيئت علمي آماده همکاري با پليس شرق استان تهران مي باشد.

گفتنی است در اين مراسم طرفين علاوه بر بحث و گفت و گو پيرامون استفاده از ظرفيت ها و تجارب همديگر در حوزه شناخت علمی معضلات ترافیکی و امنيت اجتماعي، راه هاي چگونگي ادامه همکاري و توسعه تعاملات فيمابين و انعکاس مطلوب برنامه هاي فرهنگي و آموزشي را بررسي و تفاهم نامه همکاری مشترک برای مدت 3 سال به امضاء طرفین رسید.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون