نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/4      14:20:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:204


نسخه چاپی
29 کشته در شورش یکی از بازداشتگاه های ونزوئلا

گروه بین الملل- به گفته یک منبع رسمی در دفتر دادستان کل ونزوئلا به دنبال شورش و درگیری در یکی از بازداشتگاه های این کشور دست کم 29 زندانی کشته و 19 افسر پلیس زخمی شدند.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس به نقل از پایگاه اینترنتی "هرالدتریبیون"؛ این حادثه در یکی از بازداشتگاه های پلیس در شهر "آکاریکوآ" روی داد.

"اسکار والرو" وزیر امنیت عمومی ایالتی به رسانه ها در این باره گفت: زندانی های قصد فرار داشتند که در این میان بین اعضای باندهای تبهکار در بازداشت درگیری به وجود آمد.

وی افزود: پلیس برای جلوگیری از فرار زندانیان وارد عمل شد که 29 نفر کشته شدند. در همین حین، زندانیان سه نارنجک منفجر کردند که منجر به زخمی شدن 19 پلیس شد.

وزیر امنیت عمومی ایالتی ادامه داد: این بازداشتگاه 350 زندانی را در خود جای داده تا وقت دادگاه شان شود.

دیده بان زندان های ونزوئلا در این باره اعلام کرد: 8 سال پیش در خصوص ظرفیت، فساد و خشونت در 30 زندان سطح کشور به وزارت دادگستری هشدار داده بود.

این سازمان مستقل از دولت همچنین در توئیتی این حادثه را قتل عام کرد.

یک سازمان غیردولتی دیگر با عنوان "پنجره ای رو به آزادی" اعلام کرده که شورش پنجشنبه شب با اعتراض زندانیان به تسهیلات بازداشتگاه و درخواست انتقالشان به مکانی دیگر آغاز شد.

در ماه مارس 2018، 66 زندانی و دو بازدید کننده در آتش سوزی در یک ایستگاه پلیس در والنسیا، ایالت کارابوبو، کشته شدند.

"هومبرتو پرادو" هماهنگ کننده اصلی دیده بان زندان های ونزوئلا، در آن زمان در مصاحبه ای با شبکه تلویزیونی وی پی آی گفت: "ما درباره 68 نفر که به علت عدم مسئولیت، بی کفایتی و نادیده گرفتن از سوی دولت، فوت کرده اند صحبت می کنیم."

"تارک ویلیام سعاب" دادستان کل نیز گفت:پر شدن بیش از ظرفیت زندان ها و بازداشتگاه ها نقش مهمی در تراژدی والنسیا داشت که گفته می شود توسط زندانیان در واکنش به یک عملیات جستجو آغاز شده است. در این حادثه دو نفر از افسران پلیس به قتل در این آتش سوزی متهم شدند.

طی دهه گذشته زندانیان بی شماری در خشونت های زندان ها کشته شدند.

به گفته دیده بان زندان های ونزوئلا 55 هزار زندانی در زندان هایی نگهداری می شود که گنجایش 35 هزار و 562 نفر را دارند.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون