نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/4      14:19:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:108


نسخه چاپی
در گرامی داشت روز دزفول ؛
دزفول بانگ استقامت و استواری را در عالم طنین انداز کرد
گروه ناجا - جانشین پلیس بین الملل ناجا در یادداشتی نوشت: دزفول مهد دلیران و شیرانی است که در نهایت مظلومیت، بانگ استقامت و استواری را در عالم طنین انداز کرد.

سردار "کاظم مجتبایی" جانشین پلیس بین الملل ناجا در یادداشتی هم زمان با روز دزفول، پیرامون روز ملی مقاومت و پایداری  نوشت: دزفول اسوه مقاومت و کانون پایداری سجاده نشینان سنگر عشق و حماسه است که در بستر تاریخ، همواره نامی سرافراز و افتخار آمیز داشته، شهری که با پیشینه ای چند هزار ساله نشانه هایی هویت بخش از تمدن ایران زمین را در دل خود به یادگار دارد.

دزفول مهد دلیران و شیرانی است که در نهایت مظلومیت، بانگ استقامت و استواری را در عالم طنین انداز کرده و معرفت عالمانش همچون شیخ مرتضی انصاری، چراغ هدایت تاریخ و الگوی متعهدان و موحدان بوده است.

هنوز شمیم دل انگیز لاله هایی که مظلومانه در خاکریزها و خانه های این شهر پرپر شده اند احساس حسینی را دیکته می کند و یاد 2600 شهید و هزاران جانباز و آزاده این سرزمین رسم ماندگاري را فریاد می زند به همین دلیل، این سرزمین کهن و حماسه ساز هیچ گاه، در تاریخ اسلام و ایران فراموش نخواهد شد و با پرچم کلام بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که فرمودند: "مردم دزفول دین خود را به اسلام ادا کردند" قله نشین صلابت و مقاومت خواهد بود. امروز تمامی واژه ها، در برابر عظمت دزفول و دزفولیان قامت خم کرده و هرگز نمی توانند این همه عظمت را تفسیر کنند.

لیکن به همت مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران چهارم خرداد، روز ملی مقاومت و پایداری و روز دزفول نامگذاری شده تا اینکه این شهر همواره در تاریخ ایران سرافراز و جاودانه بماند و همچنان کلید واژه افتخار و عظمت ایرانیان باشد.#

ای مهد دلیران و شهیدان دزفول

ای معنی خط سرخ ایمان دزفول

ای زخمی دوران دفاع و سختی

سرسبز بمان برای ایران دزفول

تنظیم کننده: جانشین پلیس بین الملل ناجا؛ سرتیپ دوم پاسدار کاظم مجتبایی


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون