نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/5      15:14:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:772


نسخه چاپی

کلاهبرداری از جوانان جویای کار
گروه استان ها - تهران بزرگ - رئیس پلیس فتا پایتخت از شناسایی و کشف پرونده ای با موضوع کلاهبرداری اینترنتی با عنوان کاریابی و ثبت نام افراد جویای کاردر شبکه اجتماعی تلگرام خبرداد .
 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، سرهنگ "تورج کاظمی" اظهار داشت: چندی پیش مردی 24 ساله ساکن تهران با طرح شکایتی بیان داشت که در یکی از کانال های تلگرام، تبلیغ جذاب کاریابی در یک آی دی شخصی توجهش را جلب کرده و پس از ارتباط با مدیر کانال دریافته که این کانال اقدام به ثبت نام نیروی کار و خرید ارز الکترونیکی کرده و از این طریق می تواند مشکل بیکاری را حل کند اما غافل از اینکه مدیر کانال با این ترفندِ ماهرانه دامی برای افراد جویای کار پهن کرده است.

این مقام انتظامی عنوان داشت: در تحقیقات انجام شده مشخص شد که متهم تحت عنوان "بازاریابی اینترنتی" جوانان را فریب داده و با نام های جعلی و همکاری مشترک افراد متقاضی که قصد مشارکت با او را داشتند، برای عمل مجرمانه خود مورد سوء استفاده قرار داده و در بخش دیگری با راه اندازی صفحه درگاه بانکی جعلی، کاربران را برای خرید از کانال تبلیغاتی خود به دام می انداخت و پس از دسترسی به حساب بانکی آنها اقدام به سرقت وجوه بانکی افراد و انتقال به حساب کاربری فردی که پنل خود را دراختیارش قرار داده بود می کرد و برای رد گم کردن و پنهان ماندن هویت خود از طریق پنل کاربری اشخاص اقدام به خرید ارز الکترونیک می کرد و هر بار برای شاکی مبلغی پول در قبال کارکرد و سود حاصله سایت کاری مشترک واریز می کرد.

وی افزود: با اقدامات فنی کارآگاهان پلیس مشخص شد متهم یکی از افراد سابقه دار پرونده های قبلی این پلیس بوده که بر این اساس موضوع به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای اعلام شد و با شناسایی محل اختفای متهم، ماموران در یک عملیات غافلگیرانه او را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

سرهنگ کاظمی، تصریح کرد: در بررسی های اولیه مشخص شد متهم، موجودی اطلاعات بیش از 166 کارت بانکی شهروندان را از طریق صفحه جعلی بانکی (فیشینگ) به دست آورده، ولی قبل از هر برداشتی دستگیر شده و نقشه های بعدی او ناکام مانده است.

وی با اشاره به این که متهم در تحقیقات انجام شده اذعان داشت که به طمع کسب پول دست به این کار زده و اکنون از کرده خود پشیمان است، گفت: متهم پس از اعتراف به جرم خود و تکمیل پرونده به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای منتقل شد تا در این خصوص تصمیمات قضائی اتخاذ شود.

رئیس پلیس فتا پایتخت در پایان از شهروندان خواست که فریب اینگونه تبلیغات در فضای مجازی و همچنین در برابر پیشنهادهای اغوا کننده، افراد شیاد و کلاهبردار را نخورده و هیچ گاه به تبلیغات و آگهی های تطمیع کننده در شبکه های اجتماعی توجه نکنند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون