نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/5      13:45:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:179


نسخه چاپی
رمزگشایی از پرونده وکیل قلابی در "البرز"
گروه استان ها- البرز- رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری خانمی که خود را وکیل معرفی کرده و از این طریق اقدام به 13 میلیارد و 210 میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، سرهنگ "محمد نادر بیگی" در تشریح این خبر گفت: در پی ارجاع يک فقره پرونده شکایت مبنی بر کلاهبرداري میلیاردی از سوی یک خانم که خود را وکیل معرفی کرده است ، رسيدگي به موضوع در دستورکار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداري پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.

وی گفت: در تحقیقات اولیه از شاکی مشخص شد که با توجه به این که همسر وی در زندان یکی از شهرهای جنوبی محبوس بوده و قرار است دوران محکومیت خود را به مدت 4 سال سپری کند ، در ادامه با درخواست بررسی مجدد ، پرونده به تهران ارسال شد و با سفارش یکی از آشنایان ، با یک خانم وکیل آشنا و برای پیگیری پرونده آن را  استخدام می کند .

سرهنگ نادر بیگی ادامه داد: متهم براي اين که اطمينان وي را جلب کند او را به دفتر يکي از وکلاي سرشناس کرج برده و با تعريف و تمجيد فراوان از او يک قرارداد همکاري براي پيگيري قانوني پرونده تنظيم می کند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز تصریح کرد: متهم در مرحله اول مبلغ 220 میلیون ریال دریافت کرده و در مراحل بعدی با ایجاد تشویش و ترس در شاکی ، مبلغ 2 میلیارد ریال از وی می گیرد و در مقابل اعتراضات شاکی که تا کنون هیچ کاری انجام نشده ؛ ادعا می کند که دادگاه قصد صدور حکم اعدام همسرش را دارد و برای نقض حکم باید پول بیشتری خرج کند و به این ترتیب طی 2 مرحله مبلغ 6 میلیارد ریال و 2 میلیارد و 100 میلیون ریال از وی دریافت می کند .

این مقام انتظامی گفت : با توجه به این که خانم وکیل به بهانه های مختلف هر بار مبلغ زیادی پول از وی دریافت کرده و حتی ازوی می خواهد وکالت تام الاختیار فروش اموال منقول و غیر منقولش را به او بدهد بنابراین شاکی به وی مظنون شده و با یک وکیل دیگر مشورت می کند و متوجه می شود که خانم وکیل اصلا وکالتی در پرونده نداشته و تمام این پول ها را برای خودش گرفته است .

وی افزود: با توجه به ادله موجود دستگیری متهم در دستور کار قرار گرفت و از آن جایی که نامبرده دیگر جوابگوی تلفن نبوده و دفتر خود را جابجا کرده است بنابراین تحقیقات پلیسی برای شناسایی ردی از متهم آغاز شد تا این که مخفیگاه متهم شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد .

سرهنگ نادر بیگی ادامه داد: متهم ابتدا منکر هرگونه جرمی شد و عنوان کرد که مبالغ را به ازای طلبش دریافت کرده ، اما در مواجهه با مدارک و مستندات موجود به ناچار لب به اعتراف گشوده و اذعان کرد که با معرفی خود به عنوان وکیل و حل مشکلات حقوقی موکلش، تا کنون 13 ميليارد و 210 ميليون ريال از وی کلاهبرداری کرده است .

رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی با قرار وثیقه قانونی روانه زندان شد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون