نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/7      16:28:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:305


نسخه چاپی
با توقف در محل های غیر مجاز باعث بروز بی نظمی و ترافیک نشویم
گروه استان ها - تهران بزرگ - رئیس اداره آموزش همگانی پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت، گفت: رانندگان باید وسایل نقلیه خود را در منتهی الیه سمت راست و محل های مجاز پارک کنند چرا که توقف در خارج از این محل ها موجب انسداد راه، سنگینی ترافیک و بی نظمی در رفت و آمد می شود.

سرهنگ "مسلم موسوی‌ پناه" در گفت و با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با اشاره به ماده 158 قوانین راهنمایی و رانندگی، گفت: رانندگان باید وسایل نقلیه خود را در منتهی الیه سمت راست و محل های مجاز پارک کنند چرا که توقف در خارج از این محل ها موجب انسداد راه، سنگینی ترافیک و بی نظمی در رفت و آمد می شود و بدیهی است که در صورت رعایت نکردن این ماده قانونی، رانندگان مشمول جریمه خواهند شد.

رئیس اداره آموزش همگانی پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت عنوان داشت: متداول‌ترین نوع توقف غیر مجاز پارک دوبله است، همین رفتار ساده که برخی از رانندگان برای خرید کردن یا سوار و پیاده کردن مسافران در معابر انجام می‌دهند سبب ایجاد ترافیک‌، انسداد راه، تغییر مسیر سایر خودروهای عبوری، عدم حرکت صحیح خودروها بین خطوط و در نتیجه کاهش سطح آرامش روانی رانندگان و شهروندان و در برخی موارد منتج به بروز تصادفات نیز می شود.

وی در پایان اظهار داشت: با توجه به نکات مذکور از رانندگان پایتخت درخواست می‌شود در راستای رعایت حقوق شهروندی و حفظ نظم شهری و بالا بردن سطح آرامش روانی کلیه کاربران ترافیک ضمن رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی از تخلفات ساکن اعم از توقف به صورت دوبله، توقف در محل‌های غیر مجاز و ... پرهیز کنند تا شهری منظم‌تر و با ترافیکی روان تر داشته باشیم.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون