نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/8      17:2:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:415


نسخه چاپی
اعتراف سارقان به 37 فقره سرقت به ارزش 8 میلیارد تومان
گروه استان ها - تهران بزرگ - رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت، با اشاره به دستگیری 2 سارق حرفه ای منزل در محدوده شمال تهران، گفت: این سارقان در تحقیقات انجام شده به 37 فقره سرقت اعتراف کردند.

سرهنگ کارآگاه "قاسم دستخال"، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، به تشریح این خبر پرداخت و گفت: با شکایت های مکرر شهروندان ساکن محدوده های شمال و مرکزی تهران به کلانتری های محل، در خصوص سرقت از منازلشان، تحقیقات پیرامون این ماجرا از سوی ماموران تجسس کلانتری ها آغاز شد.

این مقام انتظامی عنوان داشت: ماموران کلانتری های محله هایی که سارقان مرتکب جرم شده بودند، مشخص کردند که سارق یا سارقان با پرسه های شبانه در محله های مرکزی و شمالی تهران، همچون، گاندی، بهشتی، قلهک، دربند، نیاوران و تجریش، خانه های خالی از سکنه را شناسایی کرده و با تخریب توپی درهای ورودی منزل اقدام به سرقت های میلیونی می کنند.

وی افزود: با توجه به میزان بالای سرقت ها و افزایش شکات، پرونده تحت عنوان سرقت از منزل، به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد و تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی برای شناسایی سارق یا سارقان وارد ماجرا شده و تحقیقات خود را آغاز کردند.

سرهنگ دستخال، تصریح کرد: با آغاز تحقیقات، تعدادی از مال باختگان و شکات پرونده به پلیس آگاهی پایتخت دعوت شدند و اعلام داشتند که در زمانی که منزل نبوده اند، سارق یا سارقان با تخریب توپی درهای ورودی منزل وارد شده و اموال با ارزشی از قبیل، وجه نقد، طلا و لوازم منزل، را به سرقت برده اند.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت، ادامه داد: با اظهارات مال باختگان و بررسی های انجام شده از محل های سرقت، سرنخ هایی از حضور 2 سارق به دست آمد و متعاقبا، چهره یکی از آنها به نام "فرهاد"، شناسایی شد.

وی افزود: در ادامه کارآگاهان موفق شدند مخفیگاه متهمان را در محدوده شهرستان شهریار شناسایی کنند که پس از هماهنگی های انجام شده از سوی مرجع قضائی تیمی از ماموران به محل اعزام و این متهم را در تاریخ 27 فروردین 98 در مخفیگاهش، دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند و این در حالی بود که تعدادی از اموال مسروقه شهروندان در مخفیگاه متهم کشف شد.

این مقام انتظامی، اشاره کرد: فرهاد در تحقیقات انجام شده به جرم خود مبنی بر سرقت از منازل شهروندان به شیوه تخریب توپی درهای ورودی اعتراف و به 25 فقره سرقت به این شیوه در محدوده های شمالی و مرکزی تهران اقرار کرد.

سرهنگ دستخال، گفت: متهم با تشریح نحوه سرقت های خود گفت که با موتورسیکلت یا خودرو در محدوده های شمالی و مرکزی تهران پرسه زده و پس از شناسایی منازل مورد نظر خود، مدت چند شبانه روز به زاغ زنی پرداخته و در نهایت در زمان مناسب و درست زمانی که مالکان منزل حضور نداشتند، اقدام به تخریب توپی درهای ورودی منزل کرده و به این منازل دستبرد می زده است.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت، بیان داشت: در ادامه تعدادی از مال باختگان در پلیس آگاهی حضور یافته و ضمن شناسایی تعدادی از اموال مسروقه خود از متهم شکایت کردند.

وی تصریح کرد: همزمان با این مسئله ماموران کلانتری 123 نیاوران، موفق شدند در تاریخ 9 اردیبهشت 98 سارقی را به هنگام سرقت یک خانه در محله نیاوران شناسایی و در یک تعقیب و گریز کوتاه دستگیر کنند که پس از انتقال به کلانتری و انجام تحقیقات وی به جرم خود مبنی بر سرقت اعتراف کرد اما نام خود را جعل کرده و سعی کرد به این شیوه از دست قانون رهایی پیدا کند اما زمانی که چهره و مشخصات ظاهری متهم در سیستم مرکز کنترل پلیس پایتخت مورد استعلام و بررسی قرار گرفت مشخص شد که وی بهنام یکی از سارقان سابقه دار و حرفه ای منزل است.

سرهنگ دستخال، ادامه داد: با مشخص شدن این موضوع، پرونده سریعا به پایگاه یکم پلیس آگاهی ارجاع شد و از آنجا که احتمال می رفت این سارق با سارق دستگیر شده قبلی(فرهاد) مرتبط باشد پرونده مورد بررسی قرار گرفت که این مسئله پس از انجام تحقیقات فنی نتیجه داد و مشخص شد این دو سارق برادر هستند.

وی، اضافه کرد: بهنام در تحقیقات انجام شده ضمن اعتراف به جرم خود به 12 فقره سرقت به تنهایی و بعضا با همدستی برادرش اعتراف کرد و اعلام داشت که همچون برادرش با شناسایی و زاغ زنی منازل خالی از سکنه اقدام به سرقت می کرده است.

سرهنگ کاراگاه، قاسم دستخال، در پایان با بیان اینکه ارزش سرقت های انجام شده توسط این 2 سارق بالغ بر 8 میلیارد تومان برآورد شده است، خاطرنشان کرد: با اعتراف صریح متهمان به جرایم خود و همچنین شناسایی 37 تن از مال باختگان و احتمال کشف سرقت های بیشتر از سوی این دو برادر سارق، بنابر هماهنگی هر دو متهم در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون