نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/9      17:16:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:619


نسخه چاپی
کشف 11 فقره احتکار به ارزش 99 میلیارد ریال در اردبیل/ برخورد مقتدرانه پلیس با مخلان امنیت اقتصادی
گروه استان ها -اردبيل- فرمانده انتظامي استان با تاکید بر برخورد قاطع و قانونی پلیس با مخلان نظم و امنیت اقتصادی گفت: از ابتدای سال جاری 11 فقره احتکار به ارزش 99 میلیارد ریال کشف شده است.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار "هوشنگ حسینی" در نشست خبري با اصحاب رسانه گفت: قطعاً پوشش رسانه اي اقدامات پليس، اطلاع رساني هشدارهاي انتظامي و توسعه آموزش هاي همگاني گامي مؤثر در سالم سازي فضاي جامعه، پيشگيري از جرايم و كجروي ها و افزايش شور و نشاط اجتماعي است.

وی اردبيل را جزو استان هاي امن كشور كه نرخ وقوع جرايم علی الخصوص سرقت با در نظر گرفتن جمعيت آن پايين است؛ معرفي كرد و بيان داشت: نرخ وقوع سرقت به ازای هر 100 هزار نفر در کشور 237 فقره است؛ که این رقم در استان اردبیل 98 فقره است.

سردار "حسینی" در ادامه به اولويت هاي جرايم در جامعه استاني اردبيل اشاره کرد و گفت: تصادفات با اختصاص 20 درصد از كل جرايم در اولويت اول جرايم استان اردبيل قرار داشته و نزاع و درگيري ، جرایم عمومی علیه اموال و اشخاص، سرقت و ناهنجاری های اجتماعی در اولويت هاي بعدي قرار دارند.

وی  از تشكيل 12 هزار و 872 فقره پرونده مجرمانه در يگان هاي انتظامي و در رأس آن كلانتري ها و پاسگاه ها از ابتدای سال جاری خبر داد و اظهار داشت: در جامعه استاني شاهد افزايش 14 درصدي وقوع جرايم هستيم.

فرمانده انتظامی استان اردبیل از دستگیری 787 سارق در عملیات های مختلف پلیسی از ابتدای سال جاری خبر داد و اظهار داشت: در حوزه دستگیری سارقان شاهد افزایش 37 درصدی هستیم.

وی با اشاره به افزایش 47 درصدی آمار کشف به کشف مجموع سرقت ها و 12 درصدی کشف به وقوع جرم سرقت گفت: در جامعه استانی اردبیل 81 درصد سرقت ها خرد و 19 درصد مهم هستند؛ بطوری که آمار وقوع سرقت های مسلحانه، بانک، راهزنی و آدم ربایی منفی و وقوع قتل نیز 83 درصد کاهش داشته است.

سردار "حسینی" انهدام باند 4 نفره سارقان به عنف و کشف دلارهای 80 میلیارد ریالی در این رابطه را از جمله اقدامات شاخص پلیس استان عنوان کرد و افزود:  از ابتدای سال جاری 205 فقره پرونده قاچاق کالا و ارز به ارزش بیش از 48 میلیارد ریال تشکیل  و 196 قاچاقچی دستگیر شده اند.

فرمانده انتظامي استان اردبیل با تاکید بر برخورد قاطع و قانونی پلیس با مخلان نظم و امنیت اقتصادی در مسیر رونق تولید گفت: از ابتدای سال جاری 11 فقره احتکار شامل مواد غذایی، لوازم خانگی، تاسیسات گرمایشی و روغن موتور  به ارزش 99 میلیارد ریال کشف شده است.

وی از افزایش 16 درصدی کشفیات سوخت، 59 درصدی سلاح جنگی و شکاری و 2 درصدی مواد مخدر  از ابتدای سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: از مجموع 2 هزار و 661 تصادف به وقوع پیوسته در استان اردبیل طی سالجاری، یک درصد فوتی، 29 درصد جرحی و 70 درصد خسارتی است؛ بطوریکه در حوزه جانباختگان حوادث رانندگی شاهد کاهش 8 درصدی هستیم.

سردار "حسینی" در بخش ديگري از سخنان خود از افزايش 37 درصدي آمار تماس هاي مردمي با مركز فوريت هاي پليسي 110 در سالجاري خبر داد و بيان داشت: از 138 هزار و 690 تماس مردمي با مركز فوريت هاي پليسي 110، بالغ بر 51 هزار تماس مشمول عمليات پليسي شده است.

وی ميانگين تماس روزانه با مركز فوريت هاي پليسي 110 را 2 هزار و 10 تماس عنوان كرد و گفت: در تماس هاي منجر به عمليات شاهد افزايش 50 درصدي هستيم.

فرمانده انتظامی استان اردبیل با تأكيد بر اينكه كاركنان ناجا خادم صديق و مخلص مردم و نظام اسلامي بوده و با هوشمندي، اقتدار قانوني و زيبندگي به اخلاقيات و معنويات مأموريت تأمين نظم و امنيت جامعه را انجام مي دهند، بيان داشت: از ابتدای سال جاری 829 مورد تقدیر از پلیس مستند به آمار تماس های مردمی با سامانه 197 ثبت شده و در مقابل آمار انتقاد و شکایت به ترتیب 16 و 6 درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به اولویت جرایم سایبری در جامعه استانی، ضرورت برخورد قاطع و قانونی با مجرمان اینترنتی را مورد تاکید قرار داد و  گفت: برداشت اینترنتی، کلاهبرداری رایانه ای و  هتک حیثیت در اولویت جرایم سایبری استان اردبیل قرار دارد.

سردار "حسینی" از راه اندازي سامانه پيامکي در کلانتري ها خبر داد و گفت: بهبود كيفيت ارائه خدمات قضائي به شهروندان، تسريع در خدمات رسانی انتظامي با محوریت  كاهش مراجعات حضوري مردم به يگان هاي انتظامي و كاهش زمان ابلاغ اوراق قضائي از اهداف مهم این طرح است.

مقام ارشد انتظامی استان اردبیل با اشاره به پیش بینی احداث 10 باب ساختمان با کاربری کلانتری و پاسگاه در سطح استان در سال 98 اظهار داشت:  ستاد فرماندهی شهرستان های پارس آباد، نیر و کوثر از جمله این پروژه ها است.

وی از شناسایی 25 نقطه حادثه خیز در طول راه های استان اردبیل خبر داد و گفت: راه های شمالی استان مشمول 20 نقطه حادثه خیز است؛ که ضرورت ایمن سازی آن با همدلی و هم افزایی سازمانی مورد تاکید است.

سردار "حسینی" در بخش پایانی سخنان خود به  اجرای طرح انتظامی-ترافیکی ویژه ماه مبارک رمضان اشاره و تصریح کرد: از زمان آغاز اجرای این طرح 332 نفر که تظاهر به روزه خواری داشتند؛ دستگیر، 89 واحد صنفی متخلف پلمب، 23 دستگاه وسیله نقلیه متخلف توقیف و 3 هزار و 743 نفر توجیه ، تذکر و ارشاد شده اند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون