نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/11      13:1:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:481


نسخه چاپی
دستگیری فروشنده شمش طلا و دلارهای تقلبی در استان "البرز"
گروه استان ها-البرز- رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری فردی که با سوء استفاده از اعتماد طعمه های خود اقدام به فروش شمش طلا و ارز تقلبی به مشتریان خود کرده بود، خبر داد .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، سرهنگ "محمد نادربیگی" با اعلام این خبر گفت : درپي دریافت يک فقره پرونده کلاهبرداری ازکلانتري 13 باهنر به پايگاه يکم پليس آگاهي استان البرز در قالب خرید شمش طلا و ارز خارجی با نرخ پايين تر از بازار پیگیری موضوع در دستور کار پایگاه یکم پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت .

وی افزود : در تحقيقات مقدماتی ازشکات مشخص شد که متهم با عنوان اينکه توانايي خريد شمش طلا و ارزخارجي با نرخ پايين تراز بازار از بانک مرکزي را دارد وداراي ارتباطات قوي و کانال هاي مالي اقتصادي است ، از 6 نفر جمعا مبلغ 28 ميليارد و 500 ميليون ريال دريافت کرده است .

این مقام انتظامی افزود : فروشنده پس از دريافت مبلغ مذکور 6 عدد شمش طلا و 90 هزار ارز شامل دلار و یورو را به آن ها تحویل داده که خریداران پس از بررسی متوجه می شوند که شمش هاي طلا و ارزهاي ارائه شده جعلي است .

وی گفت : کارآگاهان پلیس آگاهی با همکاری ماموران کلانتری 14 رسالت با تلاش های شبانه روزی و به کارگیری اقدامات پلیسی در نهایت مخفیگاه متهم را شناسایی و با تحت نظر قرار دادن وی ، نامبرده را در یک فرصت مناسب در حال تردد با یک دستگاه خودرو پژو 206 در حوالی جهانشهر کرج در یک اقدام غافلگیرانه دستگیر به پلیس آگاهی منتقل کردند.

سرهنگ نادربیگی گفت : ازمتهم يک دستگاه لپ تاپ ، 4 دستگاه گوشي تلفن همراه و مبلغ یک هزار دلار جعلي کشف شد و در بازجویی های صورت گرفته به 50 میلیارد ریال کلاهبرداري از شهروندان در استان های البرز و خوزستان در قالب فروش شمش طلا، دلار و يورو تقلبي اعتراف کرد .

متهم که تحت تعقیب مراجع قضائی در استان خوزستان است با قرار وثیقه 230 ميليارد ریالی روانه زندان شد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون