نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/11      16:3:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:537


نسخه چاپی
پلیس فتا جزئیات هک شدن سایت سازمان تامین اجتماعی را تشریح کرد
گروه ناجا – معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا از رفع مشکل سایت رسمی سازمان تامین اجتماعی خبر داد و گفت: بررسی فنی و تخصصی وقوع این حادثه در پلیس فتا ناجا در حال بررسی است و گزارشات تکمیلی اعلام می شود.

سرهنگ "رامین پاشایی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح این خبر گفت: در پی دریافت گزارشی مبنی بر ایجاد تغییر ظاهری در صفحه پورتال خبری سایت رسمی سازمان تامین اجتماعی، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه در بررسی به عمل آمده ادله دیجیتال در این خصوص جمع آوری شد، از رفع مشکل سایت رسمی سازمان تامین اجتماعی نیز خبر داد و گفت: بررسی فنی و تخصصی وقوع این حادثه در پلیس فتا ناجا در حال انجام است و گزارشات تکمیلی در خصوص شناسایی عاملان این موضوع متعاقبا به شهروندان اطلاع رسانی می شود.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا به مسئولان رایانه شرکت‌ها و ادارات توصیه کرد: سیستم‌های رایانه‌ای خود را به نرم افزارهای ضدجاسوسی و آنتی ویروس مجهز کنند و آن‌ها را به روز نگه دارند و از کلیک کردن روی لینک‌ها و ایمیل‌های ناشناس خودداری کنند و همچنین حفره‌های امنیتی وب سایت را شناسایی و نسبت به رفع آن اقدام کنند.

سرهنگ پاشایی تصریح کرد: مطابق ماده یک قانون جرایم رایانه‌ای، هرکس به طور غیرمجاز به داده‌ها یا سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی که به وسیله تدابیر امنیتی حفاظت شده است دسترسی یابد، به حبس از 91 روز تا یک سال یا جزای نقدی یا هر دو مجازات محکوم می شود.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون