نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/12      10:20:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:126


نسخه چاپی
نشست خبری رئیس پلیس راهور ناجا /1
تمهیدات پلیس راهور همزمان با برگزاری بزرگداشت مراسم ارتحال امام واقامه نماز عید سعید فطر/اسکورت اتوبوس های حامل زائران حرم امام توسط پلیس
گروه ناجا – رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا تمهیدات این پلیس را همزمان با برگزاری مراسم ارتحال حضرت امام (ره) و مراسم عید سعید فطر تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار  "سید کمال هادیانفر" در نشست خبری و در جمع اصحاب رسانه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت تصادفات در دو ماهه اخیر اظهار داشت: طرح نوروزی پلیس راهور ناجا از 25 اسفندماه سال 97 آغاز و تا پایان 15 فروردین 98 در شرایط جوی ناپایدار اجرا و عملیاتی شد و علیرغم همه تلاش های صورت گرفته توسط این پلیس در جاده ها، متأسفانه یکی از بحث های جدی، تصادفات از نوع واژگونی بود به طوری که باید بگویم در ایام نوروز واژگونی سهم 49 درصدی در تصادفات داشت در حالی که متوسط علت تصادفات براثر واژگونی در طول سال، 25 درصد است.

وی افزود: همزمان با اجرای طرح ترافیکی پلیس در ایام نوروزی بیش از 107 هزار نیروی پلیس و سایر نیروهای خدماتی و امدادرسان در بیش از 200 هزار کیلومتر از جاده های کشور حضور فعال داشتند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با اشاره به شرایط جوی ناپایدار در ایام نوروز و وقوع سیل در برخی استان ها یادآور شد: همزمان با وقوع سیل حدود 14 هزار کیلومتر از جاده های کشور در کنار 400 پل، تخریب شد. اما با این وجود شاهد کاهش 17 درصدی فوت شدگان تصادفات در این ایام بودیم.

وی اضافه کرد: در مجموع فروردین سال 98 را با کاهش160 نفری جان باختگان تصادفی، سپری کردیم و برابر آمار پزشکی قانونی کشور معادل 11.6 دهم درصد در طول فروردین کاهش جان باخته داشتیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: در دو ماهه اخیر سال جاری نیز ( فروردین و اردیبهشت) معادل 2 هزار نفر کاهش مصدومان تصادفی داشته ایم اما برابر گزارشات واصله، همچنان 4 عامل سرعت و سبقت غیرمجاز، عدم توجه به جلو، خستگی و خواب آلودگی، سهم 82 درصدی در وقوع تصادفات دارند و باید بگویم 64 درصد از تصادفات در حریم 30 کیلومتری شهرها اتفاق می افتد.

این مقام ارشد انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود به تمهیدات این پلیس برای برگزاری مراسم ارتحال امام (ره) و اقامه نماز عید سعید فطر اشاره کرد و از آمادگی نیروهای این پلیس در این ایام خبر داد و افزود: پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ همزمان این ایام در آماده باش صد درصدی است از طرفی سایر پلیس های راه و راهور ناجا در سراسر کشور نیز به صورت آماده باش ایفای نقش می کنند.

سردار هادیانفر با اشاره به ایفای نقش پلیس راهور ناجا در شب های قدر و روز جهانی قدس خاطر نشان کرد: برابر تمهیدات صورت گرفته در این دو ایام مدیریت ترددها و ترافیکی به خوبی صورت گرفت و مأموریت پیش رو را نیز از 13 خرداد تا پایان تعطیلات عملیاتی می کنیم.

رئیس پلیس راهور ناجا یادآور شد: سی امین مراسم بزرگداشت ارتحال امام راحل از 14 خرداد با به کارگیری 27 هزار و 409 نیرو در قالب 5 هزار و 795 تیم خودرویی، موتوری و پیاده عملیاتی می شود.

وی اضافه کرد: اتوبوس های حامل زائران حرم امام راحل نیز توسط پلیس راهور اسکورت می شوند؛ 7 هزار و 450 دستگاه اتوبوس تجهیز شده به سیستم های کنترلی و دارای معاینه فنی بیش از 300 هزار زائر را به تهران منتقل می کنند که این اتوبوس ها توسط تیم های پلیس راهور اسکورت می شوند.

سردار هادیانفر توضیح داد: 3 هزار و 212 نیروی پلیس راه در قالب  هزار و 600 تیم  عملیاتی مسئولیت اسکورت این اتوبوس ها را بر عهده دارند.#

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون