نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/13      8:32:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:255


نسخه چاپی
پلیس فتا هشدار داد؛
شهروندان حین سفر وای فای اینترنت منزل خود را غیر فعال کنند
گروه ناجا - رئیس اداره پیشگیری مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا به شهروندان توصیه کرد: زمانی که از وای فای استفاده نمی‌کنید و یا در مسافرت هستید، آن را خاموش کنید تا زمینه دسترسی غیرمجاز به آن و یا سوءاستفاده و ارتکاب جرم میسر نشود.

 

سرهنگ "مهدی شکیب" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با اشاره به اینکه امروزه یکی از جذاب‌ترین فعالیت‌های روزانه افراد ‌اشتراک‌ گذاری تصاویر و کلیپ‌های افراد از طول سفر است، اظهار داشت: خاموش بودن GPS تلفن همراه یا تبلت قبل از تصویربرداری یک ضرورت است تا موقعیت مکانی شما نامعلوم بماند.

وی ادامه داد: تامین امنیت وای فای اینترنت، رمز گذاری قوی است همچنین لازم است زمانی که از وای فای استفاده نمی‌کنید و یا در مسافرت هستید، آن را خاموش کنید تا زمینه دسترسی غیرمجاز به آن و یا سوءاستفاده و ارتکاب جرم میسر نشود.

رئیس اداره پیشگیری مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا همچنین به شهروندان توصیه کرد: در طول زمان مسافرت سعی کنید در اماکن عمومی از دستگاه‌های وای‌فای ناشناس استفاده نکنید چراکه هر دستگاه وای‌فای ناشناس می‌تواند دامی از طرف سودجویان اینترنتی باشد.

وی یادآور شد: پیش از انجام سفر و قبل از خرید بلیت یا رزرو هتل از جعلی نبودن درگاه پرداخت اینترنتی اطمینان حاصل کنید.

این مقام مسئول تاکید کرد: بنابر نیاز و ورود اطلاعات مهم بانکی در طول سفر از صفحه‌ کلید مجازی استفاده کرده و بلافاصله نسبت به تغییر رمزهای بانکی اقدام کنید، این کار در جهت جلوگیری از سرقت اطلاعات توسط مجرمان سایبری صورت می‌گیرد.

رئیس اداره پیشگیری مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا با تاکید بر اینکه باید از یادداشت کردن رمزهای بانکی در گوشی‌ تلفن همراه و نگهداری رمزهای عبور در کنار کارت‌بانکی خودداری کرد، افزود: از انتشار داده‌هایی که امکان سوءاستفاده از آنان وجود دارد خودداری کنید و تا حد امکان اطلاعات ذخیره‌ شده در حافظه تلفن همراه خود را رمزنگاری کرده و یا از کارت‌های حافظه جداگانه استفاده کنید.

سرهنگ شکیب تاکید کرد: نسبت به خرید از فروشنده‌های دوره‌ گرد و استفاده از کارت‌خوان‌های سیار دقت و توجه لازم را داشته باشید و به هیچ عنوان رمز کارت خود را در اختیار فروشندگان قرار ندهید و از کارت‌های حاوی مبالغ کم برای خرید‌های خود استفاده کنید.

رئیس اداره پیشگیری مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا عنوان کرد: مسافران قبل از انجام مسافرت با برنامه‌ریزی دقیق می‌توانند نسبت به حفظ امنیت و حریم خصوصی خود تلاش کنند و نکات مهم را مدنظر داشته باشند چراکه رعایت این نکات می‌تواند تضمین‌کننده امنیت سایبری مسافران باشد.

وی با بیان اینکه افزایش امنیت کاربران در فضای مجازی از مهم‌ترین اهداف پلیس فتا است، گفت: سایت پلیس فتا دریچه ارتباطی با شهروندان است بنابراین در صورت مواجهه با موارد مشکوک می‌توان آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز امداد و فوریت‌های سایبری، گزارش کرد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون