نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/13      12:24:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:197


نسخه چاپی
پیام نیروی انتظامی در آستانه سالروز رحلت ملکوتی امام خمینی(ره) و قیام 15 خرداد
گروه ناجا – نیروی انتظامی در پیامی با گرامیداشت سی‌امین سالگرد عروج ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و یوم الله 15 خرداد، اعلام کرد: امام خمینی (ره) اندیشه ای اسلام ناب محمدی(ص) را در مسئله حکومت و نظام اسلامی به جهانیان معرفی و ثابت کردند که اسلام زنده است.
 

به گزارش پایگاه خبری پلیس؛ در متن این پیام آمده است:

نیمه خرداد، یادآور خاطرات غم انگیز و به سوگ نشستن ملت شریف ایران در غم فراق امام عظیم الشأن، امام خمینی (ره) و همچنین آغازگر نهضت عظیم بیداری اسلامی و حماسه آفرینی های امت شهیدپرور ایران اسلامی در قیام 15 خرداد سال 1342 است.

امام خمینی (ره) یک حقیقت همیشه زنده است؛ بزرگ مردی که خورشید وار ظهور کرد و در غروبش همه به سوگ نشستیم و فراق ایشان همچون زخمی است که هرگز التیام نخواهد یافت.

سی امین سالگرد عروج ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) در حالی فرا می رسد که شخصت وجودی ایشان بیش از پیش آشکار می شود و خصوصا جوانان نسل امروز تشنه آشنایی با ابعاد شخصیت آن حضرت هستند. به فرموده مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) "آشنایی با ابعاد و شخصیت ممتاز حضرت امام خمینی (ره) نیاز نسل جوان و با نشاط امروز کشور است".

اندیشه و افکار امام عظیم الشأن به عنوان میراثی ماندگار برای ملت شهیدپرور ایران اسلامی باقی مانده است و پاسداری از آرمان های والای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و ادامه دادن آن تحت لوای فرامین مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) بر همگان وظیفه است.

امام خمینی (ره) شخصیتی آرمانخواه و با نطقی آتشین و انقلابی بود؛ از منظر امام (ره)، محرومان و مستضعفان پایه و زیر بنای اصلی انقلاب اسلامی بوده و در بزنگاه های حساس پای کار انقلاب بوده‌اند و لذا این قشر باید مورد توجه مسئولان کشور باشند و از حقوق آنها در برابر قشر غنی و اشرافی محافظت شود؛ امام راحل از همین منظر تاکید ویژه ای بر ساده زیستی و دوری مسئولان از خوی کاخ نشینی داشتند و معتقد بودند مسئولی که آلوده اشرافیت و تجملات شد، درد مردم را نخواهد فهمید.

این ذکاوت و درایت امام بود که با یک دو گانه سازی ساده ولی در عین حال عمیق و همه فهم راه اسلام ناب محمدی (ص) را از اسلام آمریکایی متحجر و سکولار جدا کرد؛ امام راحل در مواضع و رفتار خود، آینه تمام نمای اعتماد به وعده و نصرت الهی و در عین حال به استکبار بی اعتماد بودند؛ به همین دلیل به آن لقب شیطان بزرگ دادند.

"مرگ بر آمریکا" برای ایشان یک شعار تبلیغاتی و صرفاً سیاسی نبود؛ این تقابل با شیطان بزرگ، ناشی از ایمان و باور قلبی و نگاه توحیدی ایشان بود.

تکیه و نگاه بلند امام راحل به درون کشور باعث می شد تا ایشان به بسیج عمومی که محور اصلی آن توده های مردمی بود، باور عمیقی داشته باشند و از قضا در 40 سال گذشته هرجا به آن عمل شده، کشور جواب گرفته است؛ بسیجی که از نظر امام می تواند در سایه وحدت و اتحاد چاره بسیاری از مشکلات در جامعه و حتی امت اسلامی باشد.

برخی«انقلابی نما»ها در ظاهر از خط و آرمان‌های امام می‌گویند؛ این عده امام را نه آنطور که هست، بلکه آنطور که خود می‌خواهند برای جامعه تعریف و تفسیر می‌کنند اما مکتب روح الله و اصول قدسی آن، زمان بردار و تاریخ مصرف دار نیستند، اینها اصول انقلاب هستند و خدشه به آنها، خدشه به انقلاب اسلامی به عنوان اصلی ترین میراث امام خمینی است.

در ادامه این پیام آمده است: قیام 15 خرداد به عنوان نقطه عطفی در نهضت امام خمینی (ره)، بت شکن کبیر است؛ اکنون بیش از نیم قرن از آن قیام الهی و تاریخی می گذرد و بحمدالله ایران عزیزمان با سپری کردن سال های پر از فراز و نشیب که هر لحظه از سوی دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی مورد تهدید قرار می گیرد با استمرار و تداوم آرمان های بلند مقدس امام عظیم الشأن امام خمینی رحمه الله علیه و پیروی از منویات مقام معظم رهبری امام خامنه ای (مدظله العالی) قله های عظمت و علم را فتح کرده است.

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ضمن گرامیداشت سی امین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره)، از کارکنان مجاهد و ملت بصیر و نستوه ایران اسلامی دعوت می‌کندکه با حضوری باشکوه در این مراسم روحانی و ملکوتی، بار دیگر با خلف صالحش امام خامنه ای (مدظله العالی) تجدید میثاق کرده و حمایت خود از ولایت خمینی زمانه را به رخ همه دشمنان انقلاب بکشاند.

نیروی انتظامی به عنوان مظهر حاکمیت اسلامی بر خود لازم می داند تا در ادامه حیات بالنده و پویای انقلاب با عمل به اصول مکتب روح الله، شجره طیبه انقلاب را در گام دوم به قله آرمانی خود که همان تشکیل تمدن نوین اسلامی است، یاری کند چراکه زنده نگه داشتن این مکتب و حرکت در مسیر آن، اسباب پیروزی و موفقیت جمهوری اسلامی ایران را فراهم می کند.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون