نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/19      11:46:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:373


نسخه چاپی
اعتراف به 50 میلیارد ریال سرقت در پایتخت
گروه استان ها - تهران بزرگ - رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت، با اشاره به دستگیری 4 سارق منزل و 2 مالخر در محدوده شمال غرب تهران، گفت: این سارقان در تحقیقات انجام شده به 30 فقره سرقت 50 میلیارد ریالی اعتراف کردند.

سرهنگ کارآگاه "محسن معظمی گودرزی"، در توضیح خبر به خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: با توجه به میزان بالای سرقت در محدوده های باغ فیض، آریاشهر، پونک و افزایش شکات، پرونده ای تحت عنوان "سرقت از منزل" به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد و تیمی از کارآگاهان برای شناسایی سارق یا سارقان تحقیقات خود را آغاز کردند.

وی تصریح کرد: با آغاز تحقیقات، تعدادی از مال باختگان و شکات پرونده به پلیس آگاهی پایتخت دعوت شدند و اعلام داشتند در زمانی که منزل نبوده اند، سارق یا سارقان با تخریب توپی درهای ورودی وارد شده و اموالی از قبیل وجه نقد و طلاجات به ارزش 50 میلیارد ریال را به سرقت برده اند.

گودرزی، ادامه داد: با اظهارات مال باختگان و بررسی های انجام شده از محل های سرقت، سرنخ هایی از حضور 4 سارق به دست آمد و متعاقبا در یک عملیات ضربتی این متهمان که یکی از آنها سرکرده این باند به نام "رحیم"، بود، شناسایی شد.

وی افزود: در ادامه کارآگاهان موفق شدند، مخفیگاه "رحیم" را در محدوده "شهر پرند" شناسایی کنند که پس از هماهنگی های انجام شده از سوی مرجع قضائی تیمی از کارآگاهان به محل اعزام و این متهم را به همراه همدستانش در22 اردیبهشت در مخفیگاهش، دستگیر و به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند و این در حالی بود که در بازرسی از مخفیگاه سارقان مقداری از طلاجات و مسکوکات مسروقه شهروندان و ادوات جرم و خودروی سواری سفید رنگی که با آن سرقت می کردند، کشف شد.

این مقام انتظامی اشاره کرد: در تحقیقات انجام شده از متهمان، همگی به جرم خود مبنی بر 30 فقره سرقت از منازل شهروندان به شیوه تخریب توپی درهای ورودی در محدوده های شمال غرب تهران اقرار کردند.

گودرزی، گفت: متهمان با تشریح نحوه سرقت های خود گفتند که با خودرو در محدوده های شمال غرب تهران پرسه زده و پس از شناسایی منازل مورد نظر خود، مدت چند شبانه روز به زاغ زنی پرداخته و در نهایت زمانی که مالکان منزل حضور نداشتند بین ساعات 7 تا 9 شب اقدام به تخریب توپی درهای ورودی منزل کرده و به این منازل دستبرد می زده اند و اموال را به 2 مالخر می فروخته اند.

وی، اضافه کرد: در ادامه تحقیقات کارآگاهان با دریافت نیابت به شهرستان "کوهدشت" اعزام و هر 2 مالخر در مخفیگاهاشان دستگیر که طی بازرسی صورت گرفته حدود یک کیلو طلا کشف و به پلیس آگاهی پایتخت منتقل شدند.

گودرزی در پایان خاطرنشان کرد: با اعتراف صریح متهمان به جرایم خود و همچنین شناسایی 30 تن از مال باختگان و احتمال کشف سرقت های بیشتر از سوی این سارقان، با هماهنگی از سوی بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه 34 هر 6 متهم در اختیار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون