نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/19      14:41:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:108


نسخه چاپی
کشف بیش از یک تن مواد مخدر در " سیب و سوران "
گروه استان ها- سیستان و بلوچستان – جانشین انتظامی استان گفت: بعد از 2 روز محاصره سوداگران مرگ، دردرگیری مسلحانه تکاوران پلیس با قاچاقچیان در شهرستان سیب و سوران، یک تن و 30 کیلوگرم تریاک کشف شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار " احمد طاهری " درباره جزئیات این خبر گفت: ماموران پليس مبارزه با موادمخدر استان سیستان و بلوچستان با انجام کار اطلاعاتي به سرنخ هايي از قاچاق محموله سنگين موادمخدر توسط باند قاچاقچیان مسلح از شهرستان  " سیب و سوران " به شهرستان های " ایرانشهر  " و " مهرستان " دست يافتند.

وی افزود: تیم های اطلاعاتی و عملیاتی پلیس، با کنترل شبانه روزی تحرکات اعضای این باند سرانجام یک تیم از اعضای این باند مسلح را که قصد جا به جایی محموله مواد مخدر را داشتند شناسایی و تحت نظر قرار دادند.

سردار طاهری ابراز داشت: با اعزام تکاوران پلیس به محدوده روستای " گنزوک " در110 کیلومتری شهرستان سیب و سوران،  سوداگران مرگ که زمین گیر شده بودند با انجام اقداماتی قصد انتقال مواد مخدر و فرار از دست مأموران انتظامی را داشتند.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: به منظور خنثی سازی این اقدامات، نیروهای انتظامی ضمن شناسایی دقیق جغرافیایی محل و کلیه مسیرهای فرعی و اصلی منتهی به منطقه عملیات طی 48 ساعت گذشته اقدام به انسداد کلیه راه های ارتباطی قاچاقچیان کرده و پس از قطع ارتباط سوداگران مرگ با عوامل آنها در بیرون از منطقه عملیات، نسبت به شناسایی محل اختفاء محموله مواد مخدر اقدام کردند.

وی گفت: شب گذشته علی رغم  شناسایی دقیق محل  اختفاء مواد مخدر به دلیل استفاده قاچاقچیان از تاریکی شب  و استقرار دیده بان های مسلح در ارتفاعات مشرف به منطقه و وجود پوشش گیاهی نخلستان و کوهستانی بودن منطقه به منظور جلوگیری از هرگونه آسیب نیروهای خودی، منطقه مورد محاصره قرار گرفته و ماموران اقدام به اجرای عملیات کمین کردند.

سردار طاهری اظهار داشت: صبح روز جاری به محض طلوع آفتاب با استفاده از کلیه توان عملیاتی پلیس، حلقه محاصره تنگ تر شده که سرانجام درگیری بین نیروهای انتظامی و قاچاقچیان مسلح آغاز شد.

پس از مدتی تبادل آتش با شدت گرفتن درگیری مسلحانه، سوداگران مرگ که توان رویارویی با تکاوران زبده پلیس را نداشتند با استفاده از کوهستانی بودن و عوارض زمین و پوشش گیاهی منطقه پا به فرار گذاشتند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان گفت: در پایان این عملیات مأموران پلیس ضمن پاک سازی منطقه تا شعاع 10 کیلومتر، 99 کیسه مواد مخدر از نوع تریاک به وزن یک تن و 30 کیلوگرم کشف کردند.

سردار طاهری با اشاره به اینکه این مأموریت بدون هیچ گونه خسارت جانی پایان یافت تصریح کرد: شناسایی و دستگیری قاچاقچیان در دستور کار پلیس قرار دارد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون