نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/20      10:28:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:127


نسخه چاپی
دستگيري 800 هزار نفر اتباع بيگانه غیرمجاز در مرزهاي کشور/ لزوم توجه رسانه ها در انتقال مفهوم صحیح "کولبری"
گروه ناجا - فرمانده مرزباني ناجا گفت: سال گذشته با تلاش ماموران مرزباني از تردد 800 هزار نفر اتباع بيگانه غیرمجاز در مرزهاي کل کشور ممانعت شد.
 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبری پلیس، سردار "قاسم رضايي" در حاشیه بازدید از یگان‌های مرزی هنگ ماکو در جمع خبرنگاران گفت: تاکنون اقدامات موثری در خصوص تردد غيرمجاز در مرزهاي کشور توسط مرزبانان انجام شده که امسال نيز این اقدامات به همان شدت و جديت در مرزها ادامه خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه مقابله با ترددهای غير مجاز در مرز از وظايف ذاتي مرزبانان است، عنوان کرد: سال گذشته با تلاش ماموران مرزباني در سراسر کشور، از تردد بيش از 800 هزار نفر اتباع بيگانه غیرمجاز در مرزهاي کل کشور ممانعت شد که 70 هزار نفر از این آمار مربوط به استان آذربايجان غربي بوده است.

فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد: بعضاً به دنبال برخی فراخوان‌ها در اروپا، اتباع بیگانه تصمیم به مهاجرت می گیرند ما نیز به عنوان مرزبان هرگونه تردد غير مجاز بدون پاسپورت و بدون برگه قانوني را تخلف و جرم دانسته و با آن ها برخورد می کنیم.

سردار رضایی با اشاره به هماهنگی‌های اطلاعاتی مرزبانان ایران و ترکیه ادامه داد: تعاملات بين دو کشور در راستاي مقابله با قاچاق کالا، اسلحه و... همانند سال هاي گذشته به قوت خود پا برجاست.

وی همچنین به فعالیت کولبران اشاره کرد و گفت: مشروعیت فعالیت کولبران مشخص است و قطعا این افراد مورد حمايت مرزبانان هستند اما آن دسته از افراد که به صورت نامحسوس کالاهاي غير مجاز را از مرزهاي زميني و دريايي جا به جا مي‌کنند، نمي توانند خود را کولبر بنامند.

فرمانده مرزبانی ناجا در پایان تأکید کرد: رسانه‌ها و مسئولان باید در انتقال مفهوم صحیح "کولبری" به مردم توجه ويژه‌اي داشته باشند تا نقشه سودجويان محقق نشود./


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون