نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/22      9:44:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:210


نسخه چاپی
افزایش 4 برابری جرایم ناشی از نفرت در ایتالیا

گروه بین الملل- میزان جرایم ناشی از نفرت در عرض یک سال چهار برابر افزایش یافته است.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس به نقل از شبکه تلویزیونی "یورونیوز"؛ دیده‌بان امنیت در برابر اقدامات تبعیض‌آمیز ایتالیا در آخرین گزارش خود اعلام کرده است که میزان «جرایم ناشی از نفرت» در عرض یک سال چهار برابر افزایش یافته است.

اطلاعات مربوط به این جرایم که به دسته‌های گوناگونی از جمله مذهب، نژاد، جنسیت، گرایش جنسی و معلولیت تقسیم می‌شود از طریق مراکز دولتی و سازمان‌های غیردولتی فعال در زمینه جرم و جنایت جمع‌آوری شده است.

دیده‌بان امنیت در برابر اقدامات تبعیض‌آمیز نهادی است که زیر نظر وزارت کشور ایتالیا و بخش فرصت‌های برابر فعالیت می‌کند.

در مجموع ۱۵۵۱ جرم ناشی از نفرت از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸ میلادی در ایتالیا به ثبت رسیده که ۳۶۰ مورد آن مربوط به سال ۲۰۱۸ میلادی است. این رقم در سا‌ل ۲۰۱۷ تنها ۹۲ مورد و در سال ۲۰۱۰ تنها ۱۳ مورد بوده است. سال ۲۰۱۴ نیز رتبه دوم بیشترین تعداد جرایم ناشی از نفرت را دارد.

آمار مربوط به جرایم ناشی از نفرت در ایتالیا اطلاعات جالبی در مورد ترکیب جامعه در اختیار مقامات قضائی و پژوهشگران علوم اجتماعی و انسانی قرار می‌دهد با این حال به دلیل سیستم ناکارآمد دریابی جنایت در ایتالیا، احتمال می‌رود میزان این جرایم بیشتر از تعداد ذکر شده در آن گزارش است.

داده‎های به دست آمده از جرایم ناشی از نفرت به همراه قدرت گرفتن احزاب راست‌گرا در ایتالیا در سال‌های گذشته می‌تواند نشانه‌ای از پائین آمدن آستانه تحمل مردم این کشور نسبت به اقلیت‌های نژادی، مذهبی و جنسی قلمداد گردد.

انتخابات سراسری ایتالیا در ۴ مارس ۲۰۱۸ در پیِ انحلال پارلمان در ۲۸ دسامبر ۲۰۱۷ توسط رئیس‌جمهور "سرجیو ماتارلا" برگزار شد. حزب "لگا" به رهبری "ماتئو سالوینی" و جنبش پنج‌ ستاره به رهبری "لوئیجی دیماریو" و ائتلاف چپ میانه به رهبری نخست‌وزیر وقت "ماتئو رنتسی"، بالاترین آراء را کسب کرده دولت ائتلافی تشکیل دادند.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون