نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/22      10:24:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:209


نسخه چاپی
نجات 3 نوجوان در دریاچه هامون
گروه استان ها – سیستان و بلوچستان –مأمور شجاع پلیس زاهدان، 3 نوجوان را از غرق شدن در دریاچه هامون نجات داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی شهرستان زاهدان درباره جزئیات این خبر گفت: عصر جمعه هفدهم خرداد ماه جاری، 3 نوجوان در حال شنا در دریاچه هامون بودند که به علت ناآشنایی به دریاچه در دام گودال های عمیق آن گرفتار شدند.

سرهنگ علی عارف نژاد بیان کرد: این 3 نوجوان با افتادن در این گودال های آبی خطرناک شروع به دست و پا زدن کردند که در همین هنگام سروان " ابراهیم علیدادی " جمعی فرماندهی انتظامی شهرستان زاهدان به همراه چند نفر دیگر با مشاهده صحنه به کمک آنها شتافتند.

وی گفت: در ابتدا سروان علیدادی به همراه افرادی که برای کمک به داخل آب رفته بودند 2 نوجوان را از دریاچه هامون بیرون آورده و نجات دادند ولی هنگامی که برای کمک به نوجوان سوم اقدام کردند به دلیل گل آلود بودن آب دریاچه اثری از وی نیافتند.

این مقام انتظامی ابراز داشت: در این هنگام سروان علیدادی بلافاصله با رفتن به عمق گودال آب شروع به جستجو برای یافتن این پسر نوجوان کرد که پس از چندبار تلاش موفق شد وی را در عمق 5 متری آب پیدا کرده و به سطح آب بیاورد.

سرهنگ عارف نژاد گفت: با توجه به اینکه تنفس این نوجوان قطع شده بود سروان علیدادی به سرعت اقدامات اولیه امدادی و احیای او را آغاز کرد که با عنایت خداوند متعال علائم حیاتی و تنفسش برگشت و او را به نزدیک ترین مرکز امدادی منتقل کردند که خوشبختانه در حال حاضر حال عمومی او مطلوب گزارش شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان زاهدان ضمن تقدیر از این مأمور فداکار و شجاع در پایان اظهار داشت: شهروندان عزیز از شناکردن در مناطق ممنوعه پرهیز کنند و اگر آموزش شنا را دیده اند نیز وارد نقاطی که با آن آشنایی ندارند نشوند چرا که کف این قبیل آبها دارای چاله ها و گرداب هایی است که حتی شناگران ماهر را نیز دردام خود گرفتار می کند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون