نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/23      13:40:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:1071


نسخه چاپی
انهدام یک باند کلاهبرداری در اصفهان
گروه استان ها_اصفهان_فرمانده انتظامی استان از دستگیری اعضای یک باند 3 نفره که با ترفند فروش مجسمه طلا که از 13 نفر در استان های مختلف کشور کلاهبرداری کرده بودند خبر داد.

سردار "مهدی معصوم بیگی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: پس از شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی با ترفند فروش مجسمه طلا، مبلغ 5 میلیارد ریال از او کلاهبرداری و متواری شده، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی اصفهان قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه فرد کلاهبردار با مال باخته تماس و اعلام کرده 16 مجسمه طلا و زیرخاکی حین حفاری زمین پیدا کرده که قصد فروش آن را دارد، بیان داشت: مال باخته یک تکه از مجسمه را آزمایش کرده که طلای 24 عیار بوده و پس از کسب اطمینان هر 16 مجسمه را خریداری و مبلغ 5 میلیارد ریال به فرد کلاهبردار پرداخت می کند.

این مقام ارشد انتظامی بیان داشت: کارآگاهان پس از انجام اقدامات تخصصی موفق شدند محل اختفای این فرد کلاهبردار را شناسایی و دستگیر کنند.

سردار معصوم بیگی با اشاره به اینکه در بررسی های کارآگاهان مشخص شد این فرد کلاهبردار 2 همدست داشته افزود: همدستان او نیز طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و برای تحقیقات بیشتر به پلیس آگاهی منتقل شدند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه از مخفیگاه متهمان 4 عدد قالب جهت ريختگري و ساخت مجسمه تقلبي، تعداد 193 برگ اسکناس 100 دلاری، 8 دستگاه گوشي تلفن همراه و 4 دستگاه خودرو کشف شد اظهار داشت: در بررسی های تخصصی کارآگاهان پلیس آگاهی مشخص شد این افراد در مجموع مبلغ 16 میلیارد و 423 میلیون ریال از 13 نفر در چندین استان کشور با این شیوه کلاهبرداری کرده اند.

وی گفت: هر 3 کلاهبردار به بزه انتسابی اعتراف و پس از تشکیل پرونده برای اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شدند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در پایان با اشاره به اینکه افرادی که به این شیوه از آنان کلاهبرداری شده می توانند به پلیس آگاهی اصفهان واقع در خیابان قائمیه مراجعه کنند از عموم مردم خواست، در صورت برخورد با اینگونه موارد حتما با سامانه 110 پلیس تماس و موضوع را اطلاع دهید.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون