نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/23      13:50:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:1043


نسخه چاپی
شیوه های رشد حرفه ای و تبیین الگوهای اخلاقی پلیس
گروه استان ها– مازندران– معاون تربیت و آموزش فرماندهی انتظامی استان در جمع فرماندهان، مسئولان و کارکنان انتظامی استان به تشریح شیوه های رشد حرفه ای و تبیین الگوهای اخلاقی پلیس در جامعه پرداخت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ " علیرضا باقری" صبح امروز در جمع فرماندهان، مسئولان و کارکنان انتظامی استان مازندران در حسینیه"آیت الله خامنه ای" ستاد انتظامی استان در ساری با اشاره به ارزش و جایگاه کرامت انسانی در نزد پروردگار،گفت: خداوند منان، خالق همه عالم، جماد و نبات، اجرام کرات آسمانی است و تمام مخلوقات عالم را در شش روز آفرید و به واسطه این خلقت عظیم از خود تشکر نکرد اما وقتی انسان را آفرید به خودش تبریک گفت.

وی تصریح کرد: قرآن نسبت به انسان دو دیدگاه دارد، یکی اینکه انسان دارای فطرت و سرشتی پاک، سیرت و صورتی زیبا، بینش و بصیرت است که موجب می شود، انسان از آسمان، زمین و فرشتگان برتر باشد و سیر صعودی را طی کند.

معاون تربیت و آموزش فرماندهی انتظامی مازندران، خاطر نشان کرد: دیدگاه دوم اینکه انسان سرکش و اهل فجور و گناه و اهل دشمنی است.

سرهنگ باقری در تشریح تفاوت بین اخلاق و تربیت، گفت: اخلاق عامل برتری انسان و نوعی قداست و پاکی در آن است اما تربیت نوعی پرورش است که هم انسان و هم حیوان و حتی گیاهان بواسطه آن رفتارهایی را در دو بعد مثبت و منفی از خود بروز می دهند .

معاون تربیت و آموزش فرماندهی انتظامی مازندران در ادامه به تشریح معیارهای اخلاقی در مکاتب دیگر جهان اشاره کرد و افزود: در برخی مکاتب معیار اخلاق براساس تنازع بقاء است در برخی دیگر براساس تکلیف تعریف می شود.

وی معیار اخلاق در اسلام را براساس اعتقادات و باورهای دینی و اسلامی و اعتقاد به توحید، معاد و نبوت دانست و افزود: در این نوع معیار اخلاقی موضوعاتی چون نوع دوستی، وطن پرستی، خواه برای تکلیف و خواه برای انتفاع فردی یا جمعی تفاوتی ندارد.

سرهنگ باقری، یکی دیگر از معیارهای اخلاقی مورد تاکید دین اسلام را مدارا کردن با مردم دانست و افزود: اگر مسئله حق و باطل باشد آن جزء اصول اخلاقی است اما می توان براساس آموزه های قرآنی با مردم مدارا کرد که در مقابل سخت گیری و اذیت و آزار دیگران است

معاون تربیت و آموزش فرماندهی انتظامی استان مازندران در ادامه با اشاره به خصوصیات و ویژگی های اخلاقی خلبان هوانیروز ارتش شهید "علی اکبر شیرودی" در دفاع مفدس، گفت: خلوص نیت، عمل خالصانه و انجام خدمت بی منت یکی از مهمترین نیازهای جامعه بوده که پلیس باید همواره به آن به عنوان یک معیار اخلاقی توجه کند.

سرهنگ باقری در پایان تاکید کرد: باید سرعت و صحت عمل در کارها را برای پلیس و جایگاه آن در بین کارکنان تبیین کرد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون