نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/25      13:43:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:124


نسخه چاپی
مشارکت مردم، گامی مهم در تامین و استقرارامنیت در جامعه است/ امنیت مطلوب کردستان با گذشته قابل مقایسه نیست
گروه استان ها - کردستان - نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه امنیت مطلوب در کردستان با گذشته قابل مقایسه نیست، گفت: مشارکت مردم، گامی مهم در تامین واستقرار امنیت در جامعه است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، آیت الله "سید محمد حسینی شاهرودی" در دیدار با فرمانده و مسئولان انتظامی استان کردستان، پلیس جمهوری اسلامی را نیرویی تاثیرگذار و مقتدر در تامین نظم و امنیت دانست و گفت: مردم داری و ولایت محوری، مولفه های مهم این نیرو برای پیمودن مسیر حساس و مهم امنیت آفرینی است.

وی، قدرت، عظمت، اقتدار و صلابت ایران اسلامی را مرهون خون شهدا و تلاشگران عرصه امنیت عنوان کرد و گفت: نعمت امنیت؛ ارمغان نیروهای نظامی و انتظامی به مردم است و همه ما وظیفه داریم در راستای تامین امنیت جامعه، احساس مسئولیت کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان، نعمت امنیت را بزرگترین نعمت خداوند به انسان دانست و ادامه داد: به سبب وجود امنیت در کشور باید شکرگزار خداوند باشیم و به این امنیت مطلوب به خود ببالیم؛ جلب رضایت مندی و مشارکت عمومی در عرصه های مختلف به ویژه در حوزه امنیت، لازم و ضروری است.

آیت الله شاهرودی ادامه داد: قدرت و اقتدار نیروهای نظامی و امنیتی ما، رعب و وحشت را در دل دشمنان می اندازد که این عنایت خداوند است.

وی گفت: جامعه برای ارتقاء شاخص های توسعه یافتگی و رسیدن به امنیت و عدالت نیاز به نیروی انتظامی مقتدر و قانونمند دارد تا بتواند بستر اصلی توسعه یعنی امنیت را در جامعه برقرار کند.

آیت الله شاهرودی، پیشگیری از اخلال در امنیت عمومی و مقابله با جرایم سازمان یافته را مهمترین ماموریت نیروی انتظامی دانست و تاکید کرد: این نیروی خدوم در کنار ماموریت های مهم، در حوزه پیشگیری نیز اقدامات سازنده ای را در دستور کار قرار داده و به موفقیت های بسیار خوبی دست یافته است.

وی، پلیس جمهوری اسلامی را نیرویی تاثیرگذار و مقتدر در تامین نظم و امنیت دانست و گفت: مردم داری و ولایت محوری، مولفه های مهم این نیرو برای پیمودن مسیر حساس و مهم امنیت آفرینی است.

این مقام مسئول، مشارکت مردم با پلیس را گامی اساسی در جهت استقرار امنیت پایدار در جامعه برشمرد و افزود: باید در این مسیر با اعتماد سازی و جلب مشارکت حداکثری و گسترش تعاملات، امنیت اجتماعی را در جامعه ایجاد کرد.

امنیت تفرجگاه ها و مناطق گردشگری، در دستور کار پلیس است

سردار آزادی در این جلسه با ارائه گزارشی از وضعیت امنیتی استان کردستان، گفت: آمارها حاکی از ارتقاء شاخص های امنیتی در استان است.

وی با بیان اینکه با همت و تلاش همکاران و نیز همکاری و مشارکت شهروندان قانونمند، امنیت مطلوبی در استان کردستان وجود دارد، ادامه داد: اعتماد مردم را سرمایه اجتماعی خود می دانیم و با افتخار در راستای خدمت به مردم تلاش می کنیم.

این مقام ارشد انتظامی، حفظ دستاوردها و ارزش های انقلاب اسلامی را مهمترین ماموریت نیروی انتظامی دانست و تاکید کرد: امنیت مردم خط قرمز پلیس است و در راستای تامین امنیت از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

فرمانده انتظامی کردستان خاطر نشان کرد: همزمان با نزدیک شدن به تعطیلات تابستانه و آغاز سفرهای مردم، طرح امنیت تفرجگاه ها و مناطق گردشگری استان به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون