نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/25      15:4:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:381


نسخه چاپی
11 قطعه از باغات استان ایلام در آتش سوخت
گروه استان ها -ایلام -فرمانده انتظامی استان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ قطعه از باغات به همراه ۲۵۳ هکتار از محصولات کشاورزی و مراتع طبیعی استان در آتش سوخت.
 

سردار "نورعلی یاری" در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: در پی تماس های مردمی با مرکز قوریت های پلیسی ۱۱۰، مبنی بر وقوع آتش سوزی در مزارع، مراتع و باغات در نقاط مختلف استان ایلام، ماموران پلیس برای بررسی به نقاط اعلامی اعزام شدند.

 وی افزود: گزارش ماموران اعزامی به مناطق خسارت دیده حاکی از آن است، ۲۴۷ هکتار از مزارع و محصولات کشاورزی، ۶ هکتار از مراتع طبیعی و ۱۱ قطعه از باغات دچار آتش سوزی شدند.

 این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: این آتش‌سوزی‌ها که طی ۲۴ ساعته گذشته و در نقاط مختلف استان ایلام شامل ۲۳0 هکتار از محصولات کشاورزی(کلش) حاشیه رودخانه سیمره، ۱۴ هکتار از مزارع گندم و ۱۱ قطعه از باغات کشاورزان و باغداران دره شهری ، 3 هکتار از مزارع کشاورزی تحت کشت گندم در تنگه گرمه  و ۳ هکتار از مراتع کوه رنو شهرستان ایوان و همچنین 3 هکتار از مراتع طبیعی منطقه هر دریژ شهرک شهید کشوری شهرستان ایلام رخ داد.

 فرمانده انتظامی استان ایلام با بیان اینکه 2 نفر در رابطه با آتش سوزی مراتع کوه رنو در شهرستان‌ ایوان دستگیر شده‌اند، خاطرنشان کرد: پلیس با جدیت کامل و تحقیقات گسترده برای مشخص کردن علل و عوامل این آتش سوزی ها تلاش می کند.

سردار یاری در پایان با بیان اینکه جمعا ۲۵۳ هکتار از محصولات کشاورزی، مراتع طبیعی و 11 قطعه از باغات دچار آتش سوزی شدند، از مردم خواست با توجه به پوشش گیاهی مناطق مختلف استان ایلام و شغل کشاورز بودن اکثر هم استانی های عزیزمان از هرگونه اقدام که مراتع و مزارع را با موضوع حریق تهدید می‌کند، بپرهیزند.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون