نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/25      16:15:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:359


نسخه چاپی
کشف اشیاء عتیقه متعلق به دوره ساسانی در ساری
گروه استان ها- مازندران- فرمانده انتظامی استان از کشف 248 قطعه شیء تاریخی متعلق به دوران ساسانی در ساری خبر داد .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "سیدمحمود میرفیضی" در تشریح این خبر، گفت: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت افرادی سودجو در خرید و فروش اشیاء عتیقه و آثار تاریخی در ساری، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان مازندران، تصریح کرد: پس از هماهنگی های قضائی، کارآگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی، با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی های همه جانبه متهمان را که با تشکیل باندی 4 نفره در کشف، خرید و فروش اشیاء عتیقه فعالیت داشتند، شناسایی کردند .

سردار میرفیضی، خاطر نشان کرد: در اقدامی عملیاتی و غافلگیرانه، متهمان که در حال معامله و خرید و فروش اشیاء تاریخی بودند دستگیر و در بازرسی از آنان 248 قطعه شیء تاریخی شامل، ظروف سفالی،دستبند، گردن بند و زیورآلات مفرغی و ... متعلق به دروران ساسانی کشف شد .

فرمانده انتظامی استان مازندران در خاتمه با بیان این که قاچاق اشیاء عتیقه و آثار باستانی تاراج فرهنگ و تاریخ کشور به شمار می رود، از مردم خواست: در صورت شناسایی افراد سودجو و قاچاقچیان عتیقه و هرگونه مسائل امنیتی مراتب را به مرکز فوریت های پلیسی 110 اطلاع دهند.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون