نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/26      10:10:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:190


نسخه چاپی
مزرعه تولید ارز دیجیتالی لو رفت
گروه استان ها- خراسان شمالی- فرمانده انتظامی استان از کشف مزرعه تولید ارز دیجیتالی با عنوان بیت کوین در مانه و سملقان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار"علیرضا مظاهری" با اعلام جزئیات این خبر گفت: در پی اعلام خبری مبنی بر راه اندازي مزرعه توليد ارز ديجيتالي بيت کوين توسط افرادي که به صورت غير مجاز در سطح شهرستان مانه و سملقان اقدام می کنند، بلافاصله موضوع با جدیت در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی استان و این شهرستان قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه در این رابطه با انجام اقدامات فنی و پلیسی و همچنین رصد اطلاعاتی محل قرار گرفتن این دستگاه ها شناسایی شد، افزود: ماموران بعد از هماهنگی با مقام قضائی به محل مورد نظر اعزام شدند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه ماموران بعد از حضور در محل اقدام به بازرسی از آن کردند، خاطر نشان کرد: در این رابطه 78 دستگاه بیت کوین که برق آن نیز به طور غیر مجاز از طریق ترانس فشار قوی تامین می شد کشف و ضبط کردند.

سردار مظاهری با بیان اینکه در همین راستا 2 متهم دستگیر و به مقر انتظامی انتقال داده شدند، یاد آور شد: ماموران در بازجویی های فنی به عمل آمده موفق شدند در یک عملیات جداگانه 17 دستگاه بیت کوین را نیز که در یک محل دیگر مستقر شده بود را کشف و ضبط کنند.

فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی با تاکید بر اینکه با دستور قضائی هر 2 مکان پلمب شد، تصریح کرد: در بررسی های به عمل آمده ارزش این دستگاه ها توسط کارشناسان 5 میلیارد ریال برآورد شده است.

سردار مظاهری با اشاره به اینکه متهمان بعد از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند، ادامه داد: پلیس با قدرت در مقابل هرگونه اقدام غیرقانونی که باعث شود اقتصاد و امنیت و آرامش جامعه به خطر بیفتد برخورد می کند و از شهروندان نیز همواره انتظار می رود در صورت اطلاع از هرگونه مورد مشکوک بلافاصله مراتب را از طریق پل ارتباطی 110 به پلیس اطلاع دهند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون