نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/26      13:25:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:133


نسخه چاپی
اجرای طرح "کرامت و اجتماعی کردن مبارزه با جرایم و آسیب ها" در اصفهان
گروه استان ها _ اصفهان _ فرمانده انتظامی استان از اجرای طرح کرامت و اجتماعی کردن مبارزه با جرایم و آسیب ها موسوم به طرح«کام» به ابتکار این فرماندهی و موافقت فرمانده ناجا برای نخستین بار در شهر اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار"مهدی معصوم بیگی" در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با اعلام این خبر اظهار داشت: امروزه یکی از روش ها و متدهای تجربه شده در دنیا این است که بایستی کار آموزش را از کودکی شروع کرد و این قشر را در مقابل آسیب های اجتماعی مصون سازی کرده و مهارت های زندگی، قانونمداری و جامعه پذیری را به آنها آموخت و تقویت کرد و در همین زمینه  کارشناسان و صاحب نظران نیز معتقدند آموزشی که در دوران طفولیت منتقل شود ماندگارتر از آموزشی است که در سنین بالا انتقال داده می شود.

فرمانده انتظامی استان اصفهان اضافه کرد: طبیعی است به میزانی که قانونمندی و جامعه پذیری کودکان و نوجوانان بیشتر شود اثر و میوه آن در امنیت جامعه بروز و ظهور پیدا می کند و بنابر این بایستی سرمایه گذاری خوبی روی دانش آموزان به ویژه نوآموزان مهد کودک ها انجام شود ضمن اینکه معتقدم کودکان و نوجوانان باید ارتباط نزدیک تری با پلیس داشته باشند و پلیس هم بیشتر با آنها مرتبط باشد.

وی راه اجتماعی کردن مبارزه با آسیب ها را آموزش به کودکان و نوجوانان عنوان کرد و یادآور شد: به میزانی که آسیب ها و تهدیدها را برای آنها تبیین و تشریح کنیم به همان میزان این افراد بیشتر از خودشان مراقبت کرده و خود مراقبتی تبدیل به فرهنگ عمومی می شود.

سردار معصوم بیگی، گفت: در همین راستا به ابتکار پلیس اصفهان طرحی تحت عنوان کرامت و اجتماعی کردن مبارزه با جرایم و آسیب ها موسوم به طرح «کام» طراحی و به مرحله اجرا گذاشته شد.

وی شروع طرح را در یکی از نقاط حاشیه شهر اصفهان عنوان کرد و اظهار داشت: در گام اول این طرح، نمایشگاه آشنایی با آسیب های اجتماعی و تهدیدات پیش روی کودکان و نوجوانان این منطقه برپا شد که با استقبال بسیار گسترده ای نیز همراه بود.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: امروز و در گام دوم طرح، 400 نفر از کودکان و نوجوانان که عمدتاً در مقطع ابتدایی و راهنمایی بودند در قالب اردوی فرهنگی، تفریحی و آموزشی مهمان پلیس اصفهان بودند و سعی شد ضمن ایجاد فضایی شاد و پر نشاط برای آنان توصیه ها و هشدارهای آموزشی به وسیله روانشناسان و مشاوران پلیس به آنها منتقل شود.

وی افزود: این طرح یک ایده و مدل جدیدی از پیشگیری اجتماعی از جرایم و آسیب ها است که با محوریت نیروی انتظامی استان اصفهان آغاز شده و قابلیت اجرایی شدن آن در تمامی استان های کشور وجود دارد.

سردار معصوم بیگی با بیان اینکه پلیس، کودکان و نوجوانان مناطق حاشیه نشین را رها نخواهد کرد از گام سوم طرح مذکور در آینده ای نزدیک خبر داد و اظهار داشت: در مرحله بعد ارتباط مستمر روانشناسان و مشاوران پلیس با این عزیزان و رسیدگی به مشکلات روحی، روانی و شناسایی آسیب های پیش روی آنها دنبال خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: اجرای این گونه طرح های فرهنگی و اجتماعی جزو وظایف مستقیم نیروی انتظامی نیست اما به لحاظ احساس مسئولیت و دغدغه ای که این نیرو نسبت به شیوع آسیب های اجتماعی در جامعه دارد با قوت و جدیت تمام به میدان آمده، لیکن انتظار است دیگر دستگاه ها نیز نقش و سهم خود را بیش از گذشته ایفا کنند.

وی اظهار داشت: معتقدم بایستی همه دانش آموزان و نوآموزان که در معرض آسیب قرار دارند تحت پوشش این طرح قرار بگیرند و در همین زمینه نیز صحبت هایی با تعدادی از خیران به منظور پشتیبانی و حمایت های مالی طرح صورت گرفته است و ان شاء الله با حضور این عزیزان و دیگر دستگاه های فرهنگی و اجتماعی شاهد توسعه و شتاب بیشتر در اجرای آن خواهیم بود.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون