نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/27      12:13:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:303


نسخه چاپی
معاونت اجتماعی بستر ساز استفاده از ظرفیت مردم در تولید امنیت است
گروه استان ها – همدان – فرمانده انتظامی استان گفت: ماموریت و رسالت معاونت اجتماعی ایجاد بستر مناسب برای استفاده از ظرفیت مردم در تولید امنیت اجتماعی است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس،سردار "کامرانی صالح" در حاشیه بازدید از معاونت اجتماعی فرماندهی استان همدان در جمع کارکنان با اشاره به گستردگی حوزه فعالیت های معاونت اجتماعی و رشد روز افزون تکنولوژی و ارتباطات گفت: امروز زمان گردش اراده هاست واین فرآیند به صورت لحظه ای و سیستمی است که حد ومرز نمی شناسد .

وی افزود:یکی از مشکلات امروز جامعه ما آسیب ها وتهدیدات حوزه فضای مجازی است و معاونت اجتماعی باید با شناسایی تهدیدات و آسیب ها و قدرت پاسخگویی لازم در این حوزه در راستای آگاه سازی و پیشگیری از جرایم گام بردارد.

سردار کامرانی صالح در ادامه گفت: تولید امنیت و برقراری نظم و انضباط در جامعه مهم ترین وظیفه پلیس است که برای تحقق آن، همراهی و همکاری مردم با پلیس بسیار ضروری است.

این مقام ارشد انتظامی استان با تاکید بر اهمیت مسائل اجتماعی در کارکرد پلیس تصریح کرد: نیروی انتظامی با طیف وسیعی از مسائل اجتماعی سر و کار دارد که حل چالش های آن نیازمند دانش و تخصص عمیق در حوزه مباحث اجتماعی است.

وی ادامه داد: می توان استدلال کرد که برای تحقق نظم، امنیت و انضباط در هر جامعه ای نیازمند پلیسی مقتدر و «مورد اعتماد» هستیم که در کنار عملکرد موفق عملیاتی و انتظامی بتواند مشارکت عمومی و آگاهی مردم در حوزه امنیت و انضباط را افزایش دهد.

سردار کامرانی صالح خاطرنشان کرد: در اینجاست که نقش معاونت اجتماعی در عملکرد پلیس پر رنگ شده و ضرورت وجودی آن به چشم می آید، چرا که این معاونت با ایجاد یک رابطه دو سویه بین مردم و پلیس زمینه ها و بسترهای مشارکت اجتماعی را فراهم می آورد و در حقیقت باید از این معاونت به عنوان خط مقدم و زبان گویای نیروی انتظامی نام برد.

وی در رابطه با تعامل با رسانه ها نیز خاطرنشان کرد: یکی دیگر از وظایف معاونت اجتماعی در حوزه اطلاع رسانی و تعامل با رسانه ها تعریف شده که سیاست پلیس در این حوزه، اطلاع رسانی شفاف، ، دقیق، به هنگام و همراه با آگاه سازی بوده و از این طریق نیز بحمدالله توانسته توفیقات خوبی را به دست آورد.

فرمانده انتظامی استان همدان در خاتمه با تقدیر از تلاش های کارکنان در مجموعه انتظامی استان بیان داشت:با توجه به تعطیلی مدارس و اوقات فراغت دانش آموزان می توان با برنامه ریزی لازم واستفاده از ظرفیت های موجود به ویژه کانون های فرهنگی وپایگاه های بسیج درراستای آگاه سازی ونهادینه سازی آموزش های همگانی پلیس گام های موثری را برداشت.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون