نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/28      9:7:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:310


نسخه چاپی
اولین جشنواره بهکامپ با حضور سردار "دولتخواه" آغاز به کار کرد
گروه ناجا - نخستین جشنواره بهکامپ در دانشگاه شهید بهشتی با حضور معاون فناوری و اطلاعات ناجا و با هدف بهره گیری از فناوری اطلاعات در تقویت ارتباط صنعت و جامعه آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، " حسن صدوق" رئیس دانشگاه شهید بهشتی در نخستین جشنواره بهکامپ گفت: علی‌رغم اینکه از ارتباط دانشگاه و صنعت سخن فراوان گفته‌شده اما سازوکار عملی کارآمدی برای آن تعریف‌ نشده است.

وی با تاکید بر اهمیت پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری عنوان کرد: پایان‌نامه ابزاری برای پیوند بین دانشگاه و بخش صنعت است؛ اگر پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی بر اساس نیاز جامعه نگارش و تدوین یابند نه‌تنها موجب حل مسائل کشور خواهند شد بلکه با ایجاد بستر ارتباطی بین دانشجویان و بخش صنعت، زمینه اولیه اشتغال را برای دانش‌آموختگان فراهم می کند.

مهندس "نصراله جهانگرد" معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این جشنواره با بررسی عوامل و موانع ارتباط دانشگاه و صنعت تصریح کرد: نظام اداری در کشور برای واردات طراحی‌شده، بر اساس قوانین و مقررات، واردات کالا از خارج  سهل‌تر و آسان‌تر از تولید و کارآفرینی در داخل است.

بر اساس این گزارش، نخستین جشنواره بهکامپ، توسط دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی و باهدف گسترش و تعمیق ارتباط میان دانشگاه و صنعت برگزار شده و به فناوران و متولیان صنعت رایانه و فناوری اطلاعات اختصاص دارد تا با نمایش خدمات و محصولات مشترک در حوزه‌های مختلف، زمینه‌های لازم برای گفت و گو و تعامل بیشتر میان دانشگاه و صنعت به‌منظور خدمت‌رسانی و آبادانی کشور فراهم شود.

پـردازش زبان فارسی، امـنیت سخت‌افزار، امـنیت شبکه و اطلاعات، کیفیت و کارآیی، نرم‌افزار، اتومـاسیون هوشـمند، بلاک چین، رایانـش ابـری، اپلیـکیشن‌هـای موبایلی در حوزه بانکی، پـردازش هوشـمند و سامانه‌های بیـومتریک، غرفه‌های تخصصی دانشگاهی و شرکت‌های خصوصی و مسابقه تخصصی ارزیابی امنیتی محصولات محورهای این جشنواره هستند.

اولین جشنواره بهکامپ؛ با برپایی 60 غرفه، میزبان مدیران و شرکت‌های فناوری اطلاعات کشور است.

گفتنی است، "پیمان صالحی" معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، "شمس فرد" رئیس دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر و سردار "احمد دولتخواه" معاون فناوری و اطلاعات نیروی انتظامی سخنرانان آیین افتتاحیه بودند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون