نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/29      11:2:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:176


نسخه چاپی
حمایت مراجع معظم تقلید از طرح "ناظر"/ نگذارید نعمت حجاب از دست برود
گروه استان ها-قم- آیت الله "سید محمد علوی گرگانی" در دیدار فرمانده انتظامی استان با وی طرح ناظر را اقدامی عالی از سوی نیروی انتظامی برشمرد و حمایت خود را از این طرح اعلام کرد.

 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، آیت الله "سید محمد علوی گرگانی" مرجع عالیقدر تشیع با تقدیر از فرمانده ناجا، اظهار داشت: طرح ناظر طرحی عالی و مثبت است اما نیروی انتظامی باید اهداف، نحوه اجرا  و مراحل این طرح را به مردم اطلاع رسانی کند تا حجت بر همگان تمام شود  و هیچ متخلفی اظهار بی اطلاعی نکند.

وی با اشاره به ظرافت های اجرای این طرح تصریح کرد: مجریان طرح بایستی به صورت مودبانه تذکر دهند و به یک یا دو تذکر بسنده نکنند، بلکه تذکرات با زبانی خوش و نرم تکرار شود.

آیت الله علوی گرگانی خطاب به مسئولان نیروی انتظامی گفت: نگذارید نعمت حجاب از دست برود، برخورد با بی حجابی خواست مراجع تقلید، علما و مردم متدین است، چندین هزار شهید تقدیم شده و این همه زحمات کشیده شده تا اینکه اسلام، ناموس و حجاب حفظ شود.

وی با اشاره به اینکه شیطان بیکار نمی نشیند و دلش می خواهد بازارش گرم باشد، خاطر نشان کرد: وظیفه ما حفظ ارکان و حفظ سد و قلعه هاست به اطلاع همه مومنین می رسانیم و از شهروندان و روستائیان استدعا داریم این اصل را محافظت ومواظب باشند کشف حجاب نکنند البته حجاب در حد معمول کفایت می کند.

آیت الله علوی گرگانی، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران را پیرو خط رهبری دانست که فرمایشات مقام معظم رهبری و مراجع تقلید(مدظله العالی) را با جدیت دنبال می کند ، بیان داشت: ثواب آخرت را درنظر بگیرید، خداوند متعال فرموده ثواب دنیا و آخرت را اگر بخواهید به شما می دهیم ولی بدانید که هر عملی پاداشی  دارد و خداوند به شما توفیق دهد.

فرمانده انتظامی استان قم نیز در ابتدای این دیدار اظهار داشت: یکی از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری، مراجع معظم تقلید(مدظله العالی)، ائمه جمعه و مردم متدین عفاف و حجاب است، البته در بحث عفاف و حجاب 26 دستگاه نقش دارند که بخش اعظم آن فرهنگی است و بخش کوچکی هم اجرایی و مسئولیتش بر عهده ناجا  است.

وی افزود: عده ای از روی عناد و یا ناآگاهی به کشف حجاب و ترویج فساد روی آورده و بعضی از دستگاه های مسئول هم اراده ای برای اصلاح وضعیت ندارند، لکن نیروی انتظامی محکم پای کار ایستاده است.

سردار "عبدالرضا آقاخانی" ادامه داد: نیروی انتظامی برای برخورد با بی حجابی و کشف حجاب در داخل خودروها طرح "ناظر یک" را طراحی و به مرحله اجرا گذاشته و در این طرح عیون محسوس و غیرمحسوسی را سازماندهی و به کارگیری کرده است.

وی تاکید کرد: خودروهایی که راننده و یا سرنشینان آن اقدام به کشف حجاب کنند پیامکی به مالک خودرو ارسال می شود که ظرف سه روز به مرکز پلیس مراجعه کند، برای بار اول تذکر داده شده و تعهد اخذ می شود، اگر برای باردوم تکرار شد، تذکر داده شده و خودرو توقیف می شود و برای بار سوم پرونده تشکیل و به مرجع قضائی معرفی می شود.

فرمانده انتظامی استان قم تصریح کرد: همانطورکه فرمانده ناجا اعلام کرده، موارد اخلاقی و منکراتی و کشف حجاب، خط قرمز پلیس است و هرگز از اجرای قانون و برخورد با متخلفان کوتاه نخواهیم آمد.#

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون