نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/30      9:8:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:147


نسخه چاپی
حمایت از اقدامات پلیس در مقابله با مفاسد اخلاقی و هنجارشکنی‌ها
گروه ناجا- دادستان تهران با حمایت از اقدامات نیروی انتظامی در برخورد با مفاسد اخلاقی و مظاهر بی عفتی و بی حجابی در جامعه، رویکرد دستگاه قضائی را در دو بخش پیشگیری و ایجابی و اقدامات مقابله ای مورد توجه قرار داد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس، "علی القاصی مهر" در نشست بررسی وضعیت آسیب‌های اجتماعی با اشاره به پدیده‌های نوظهور امروزه جامعه و نیز برنامه ریزی‌های دشمن در حوزه شبیخون فرهنگی و زمینه نفوذ در بین جوانان، با انتقاد از بی مسئولیتی برخی نهادهای متولی، اظهار کرد: ادامه این وضع به نحوی است که امنیت عمومی جامعه را به خطر می‌اندازد؛ خیلی از جرایم مهم نتیجه بی بندوباری‌های اخلاقی، بی نظمی‌های شهری و ناهنجاری‌های اجتماعی است.

وی بر لزوم اقدامات مقابله‌ای و ورود قاطعانه  به این قبیل ناهنجاری‌ها و جرایم اخلاقی تاکید کرد و افزود: دادستانی و ضابطان در رابطه با جرایم مشهود در فضای مجازی و حقیقی وفق قانون وظیفه ورود و پیگیری دارند.

دادستان تهران با اشاره به مواد قانونی برخورد با جرایم منافی عفت عمومی، اجرای قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر را در رابطه با مظاهر بی حجابی خواستار شد و تصریح کرد: با کسانی که به صورت سازمان یافته به هنجارشکنی اقدام کرده و اهداف دشمن را در زمینه بی عفتی و بی حجابی ترویج کنند، قاطعانه برخورد خواهد شد.

القاصی مهر با حمایت از اقدامات نیروی انتظامی در برخورد با مفاسد اخلاقی و مظاهر بی عفتی و بی حجابی در جامعه، رویکرد دستگاه قضائی را در دو بخش پیشگیری و ایجابی و اقدامات مقابله ای مورد توجه قرار داد.

وی با اشاره به دستگاه‌های مختلفی که در حوزه پیشگیری و اقدامات ایجابی مسئولیت دارند، از پیش نویس طرحی با موضوع ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و برخورد با ناهنجاری‌های اخلاقی که در آن برای 15 دستگاه حدود 144 وظیفه تعیین شده، خبر داد.

دادستان تهران با اشاره به اقدامات فوری و مقابله‌ای برای برخورد با مظاهر علنی بدحجابی در جامعه، تاکید کرد: باید ساز و کار اجرایی و تدابیر برخورد با این قبیل ناهنجاری اتخاذ شود.

القاصی مهر با ابراز تاسف از سگ گردانی یا به همراه داشتن سگ در معابر عمومی و شوارع، مناطق مسکونی و زندگی شهری و خانوادگی، گفت: نمی‌توانیم نسبت به این مسائل بی تفاوت باشیم و باید مطابق قانون برای کنترل و برخورد مروجان این پدیده های ضد اخلاقی ورود کرد.

وی، خواستار ورود جدی دستگاه‌های متولی در مقابله با پدیده‌های نوظهور شد و ادامه داد: اگر این ورود، ورود میدانی نباشد قطعا باید شاهد گسترش این قبیل ناهنجاری‌ها باشیم.

دادستان تهران از فرماندهی پلیس پایتخت خواست در مقابله با قبح شکنی‌ها با قدرت و تمام قد در میدان عمل به کار خود ادامه دهند و تصریح کرد: مجموعه دستگاه قضائی از مامورانی که وظیفه قانونی خود را در مواجهه با این قبیل ناهنجاری‌ها و جرایم انجام می‌دهند، پشتیبانی می‌کند.

القاصی مهر با اشاره به وظیفه مهم و نقش اساسی نهادهای امنیتی در شناسایی باندهای مفاسد اخلاقی، توزیع محصولات ضدفرهنگی و مراکز فساد و فحشاء، موفقیت در این امر را منوط به جهاد عمومی و همکاری همه دستگاه‌ها دانست.

دادستان تهران در پایان افزود: شعب ویژه ای در دادسرا و دادگاه برای رسیدگی و برخورد فوری ، ویژه و خارج از نوبت با جرایم و مفاسد علنی در حوزه ناهنجاری های اخلاقی و اجتماعی اختصاص یافته است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون