نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/30      10:8:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:230


نسخه چاپی
دادستان کل کشور؛
ایران اسلامی مقتدرتر از هر زمانی است /عملکرد مطلوب نیروهای نظامی ، انتظامی و امنیتی قابل تقدیر است
گروه استان ها – کردستان - دادستان کل کشور، گفت: امروز با سرافرازی تمام و با توجه به شرایط منطقه، ایران اسلامی مقتدرتر، مستقل تر و با عزت تر از هر ملتی است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، حجت الاسلام "محمدجعفر منتظری" در آیین تکریم و معارفه دادستان مرکز کردستان، که مسئولان نظامی، انتظامی و اداری استان حضور داشتند ، گفت: سال ها است که دنبال این هستیم مشکلات مربوط به فضای مجازی را رفع کنیم که در این ارتباط طی ماه های گذشته اقدامات و تصمیم گیری های خوبی انجام شده است.

وی با بیان اینکه اقداماتی از سوی قوه قضائیه در این حوزه صورت گرفته است، افزود: امیدواریم شاهد تحولات در حوزه فضای مجازی باشیم ضمن اینکه این مهم نیازمند حمایت و همکاری دولتمردان و متولیان امر است.

دادستان کل کشور بر ایجاد زیرساخت های لازم برای تحقق این مهم تاکید کرد و یادآور شد: تلاش ما این است که ضربه ها و آسیب هایی را که از طریق این فضا به خانواده ها وارد می شود کاهش و مانع از نابودی ارزش ها شویم.

حجت الاسلام منتظری در ادامه به سیاست قوه قضائیه برای کاهش پرونده های این حوزه و رفع و رجوع اختلافات با بهره گیری از اقدام جایگزین مانند صلح و سازش در جامعه اشاره کرد و گفت: سیاست راهبردی قوه قضائیه ختم پرونده‌های اختلافی از طریق صلح و سازش بوده و تلاش ما اجتناب از پرونده سازی و ازدحام کارهای قضائی است.

وی با بیان اینکه پرونده‌ها از شورای حل اختلاف گرفته شده و به سمت سازش سوق داده شود، اضافه کرد: باید اختلافات بین مردم را به صورت کدخدا منشی رفع کرده تا پرونده‌ها کمتر به دادگستری ارجاع داده شود.
دادستان کل کشور بر تأثیرگذار بودن قوه قضائیه در بخش‌های مختلف تاکید کرد و افزود: اگر بتوانیم اعتماد عمومی را در جامعه تقویت کنیم بزرگترین خدمت را به مردم کرده‌ایم.
دادستان کل کشور با بیان اینکه نیاز به آیین نامه‌های بیشتری در راستای دفاع از حقوق شهروندان داریم، تاکید کرد: سال گذشته دستورالعملی تهیه و به تصویب ریاست قوه قضائیه رسید که به دادستان‌ها دستور داده شده که در دفاع از حقوق عامه نباید لحظه‌ای کوتاهی کنند.
حجت الاسلام منتظری یادآور شد: به روسای دادگستری ها و دادستان ها دستور داده شده که در راستای رفع مشکلات حقوقی مراکز تولیدی و بازار کوتاهی نکنند.
وی با اشاره به اینکه ما در کنار دولت و در حوزه اختیارات خود، در خدمت به مردم و رفع مشکلات اقتصادی گام بر می داریم، اضافه کرد: در جنگ اقتصادی که با آن مواجه هستیم، باید تعارفات را کنار گذاشته و در راستای مقابله با فشارهای اقتصادی دشمن گام برداریم.
دادستان کل کشور با بیان اینکه هر جا لازم بوده مردم در صحنه حاضر بوده اند، افزود: امروز هم ملت ایران با تحمل مشکلات در جنگ اقتصادی دشمن، ایستاده و از این پیچ تاریخی هم با موفقیت خواهند گذشت.
وی اظهار داشت: امروز در مناطق مرزی کشور شاهد امنیتی سزاوار مردم هستیم، بنابراین باید از این موقعیت در شرایط اقتصادی موجود، حداکثر استفاده را در راستای رفع مشکلات و توسعه کشور به کار گیریم.

دادستان ها برای خود وقت اداری قائل نشوند
حجت الاسلام منتظری بر وظایف سنگین دادستان ها تاکید کرد و گفت: دادستان ها نباید در حوزه کاری برای خود وقت اداری قائل باشند بلکه باید همواره در محل کار و منزل گوش به زنگ بوده و آماده ارائه خدمت به مردم باشند.
دادستان کل کشور با بیان اینکه ما خدمتگزاران مردم هستیم و از این بابت حقوق دریافت می کنیم، اضافه کرد: دستگاه قضا و دادستان ها باید تمام وقت در اختیار مردم باشند و با مراجعان به درستی برخورد کنند.

ایران اسلامی مقتدرتر از هر زمانی است
حجت الاسلام منتظری، در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار داشت: امروز با سرافرازی تمام و با توجه به شرایط منطقه، ایران اسلامی مقتدرتر، مستقل تر و با عزت تر از هر ملتی است.
وی به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی ) در دیدار اخیر با نخست وزیر ژاپن، اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار اعلام کردند که ترامپ را شایسته ارسال پیام نمی دانند و این نشان از شجاعت ایشان و اقتدار و عزت ملت ایران دارد.


دادستان کل کشور یادآور شد: این عزت از برکت اسلام و قرآن است و نظام ما مبتنی بر اسلام و آموزه های اسلامی است و مردم بعد از ۴۰ سال هنوز هم در صحنه هستند.
حجت الاسلام منتظری اضافه کرد: اقوام و مذاهب مختلف زیر پرچم توحید و اسلام، زندگی می کنند و با وجود اینکه دشمن سال هاست به دنبال اختلاف و تفرقه در ایران اسلامی است با هوشیاری و اتحاد مردم، این توطئه ها ناکام مانده است.

وی افزود : تعامل و همکاری بین دستگاه قضا و نیروهای نظامی ، انتظامی و امنینی به خصوص ضابطین قضائی بیشتر شود و ارتباطات الکترونیکی فی مابین می بایست ارتقاء یابد .

حجت الاسلام منتظری، تصریح کرد : یک روزی دشمن برای کردستان خواب هایی دیده بود، اما امروزه شاهد بودیم و هستیم که ملت و مردم ولایی این استان با مشت آهنین به دهان دشمنان زدند و عزت آفریدند، بنابرین این عزت را باید حفظ کرد.

دادستان کل کشور، ضمن تقدیر از عملکرد مطلوب نیروهای نظامی ، انتظامی و امنیتی کردستان ، گفت: افتخار من این است که امروز مهمان این مردم ولایی ، شهید پرور و خونگرم هستم.

گفتنی است ، در این آیین از تلاش‌های ۱۰ ساله "اکبر جوهری" در سمت دادستان عمومی و انقلاب کردستان تقدیر و "محمد جباری" به عنوان دادستان جدید عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان معرفی شد.#

.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون